Úvod > Aktuality > Resort Černá hora - Pec očekává o víkendu vynikající lyžařské podmínky

Resort Černá hora - Pec očekává o víkendu vynikající lyžařské podmínky

Vydáno 4. března 2016 Zimní sporty
V tomto týdnu ve východních Krkonoších napadlo již 15 – 20 cm sněhu, teploty zůstávají pod nulou a tak lze na víkend očekávat vynikající lyžařské podmínky. Ve SkiResortu Černá hora – Pec se nyní lyžuje na více než 33 kilometrech sjezdovek, na kterých leží průměrně 50 cm sněhu. Na skvělé podmínky se mohou těšit i milovníci běžeckého lyžování.
resort-cerna-hora1--1-.jpgVe SkiResortu Černá hora – Pec jsou nyní ty nejlepší podmínky pro lyžování, lze dokoce říci, že jsou nejlepší od začátku zimy. Lyžuje se navíc za ceny standardní sezóny, takže za 690 Kč pro dospělého na den. V provozu jsou i veškerá propojení – tedy rolby SkiTour mezi Černou horou a Pecí pod Sněžkou i rychlý skibus (10 minut) mezi areály Černý Důl a Černá hora (Janské Lázně). Lyžovat tak můžete v jeden den ve více areálech.

Ve SkiResortu lze využít všech 5 areálů – tedy Černou horu (Janské Lázně), Pec pod Sněžkou, Černý Důl, Velkou Úpu a Svobodu nad Úpou. Na vrstvě technického sněhu (30 – 50 cm) nyní leží 10 – 15 cm přírodního, celkově tak sněhová vrstva na sjezdovkách měří průměrně 50 cm. Otevřeno je přes 33 km sjezdovek.
 

Večerní lyžování i atrakce na sjezdovkách

Ski Pec pod SněžkouKaždý den mohou lyžaři ve SkiResortu lyžovat i večer za umělého osvětlení. Večerní lyžování nabídne SkiResort na víkend ve čtyřech areálech. K večernímu lyžování se ve SkiResortu Černá hora – Pec parkuje zdarma. V Peci pod Sněžkou mohou malí i velcí lyžaři vyzkoušet Funline – trať s klopenými zatáčkami a 8 metrů dlouhým tunelem. Otevřené jsou ve všech areálech také tratě obřího slalomu s časomírou a tratě pro měření sjezdové rychlosti.


Běžecké okruhy jsou upraveny, saně na vlastní nebezpečí

BěžkařiV okolí Černé a Světlé hory jsou pro běžkaře připravené tratě v délce 40 km. V okolí Pece pod Sněžkou se upravuje zhruba 10 km dlouhý okruh.

Černohorská sáňkařská cesta je stále oficiálně zavřená. Kvůli nízké vrstvě sněhu v dolní partii totiž není možné ji standardně upravit strojově. Lidé na 3,5 km dlouhou trasu z vrcholu Černé hory do Janských Lázní přesto, na vlastní zodpovědnost, vyráží. Jako alternativa ke sjezdu na saních se také nabízí Černohorská silnice, kterou využívají běžkaři.
Černohorská sáňkařská cesta

Černohorská sáňkařská cesta

Sáňkařská cesta z Černé hory po Zvonkové cestě do Janských Lázní vede místy, kudy se jezdilo na rohačkách již před 100 lety. Užijete si krásnou jízdu úbočím Černé hory nad Klausovým dolem na cestě dlouhé 3 500 m s převýšením 560 m.

Skiareál Svoboda nad Úpou

Skiareál Svoboda nad Úpou

Skiresort Černá hora je novým lyžařským regionem s platností společné jízdenky, vzniklý spojením lyžařských areálů v Janských Lázních, Černém Dole a Svobodě nad Úpou. Rodinný areál Duncan ve Svobodě nad Úpou doplňuje nabídku Skiresortu.

Lyžařský areál Skiport ve Velké Úpě

Lyžařský areál Skiport ve Velké Úpě

Jedním z nejznámějších středisek rekreace v Krkonoších je Velká Úpa. Příznivá poloha, klima, přírodní krásy i vhodné terény vytvářejí dobré podmínky pro rekreaci, turistiku a zimní sporty. Sněhová pokrývka tu leží zpravidla od konce listopadu až do začátku dubna a dosahuje v údolí kolem 1 metru.

Černohorský expres - lanovka z Janských Lázní na Černou horu

Černohorský expres - lanovka z Janských Lázní na Černou horu

Původní visutá lanová dráha z Janských Lázní na Černou horu zahájila provoz již v roce 1928. Současná lanovka má osmimístné kabiny a v letní sezóně je zde možno zdarma přepravovat horská kola a koloběžky. Vrcholová stanice je východiskem řady hřebenových túr.

SkiResort Černá hora - Pec

SkiResort Černá hora - Pec

Zalyžujte si v lyžařském areálu s moderní šestisedačkovou lanovkou s vyhříváním sedaček s názvem Hofmanky express a na jedné z nejdelších osvětlených sjezdovek v Čechách - Protěž se 4sedačkovou lanovkou. SkiResort Černá hora - Pec pod Sněžkou propojuje rolba.

SkiResort Pec pod Sněžkou

SkiResort Pec pod Sněžkou

Pec pod Sněžkou je známá nejen jako výchozí bod na nejvyšší horu České republiky Sněžku, ale také jako aktivní horské středisko jak v létě, tak i v zimě. Lyžařský areál, který provozuje čtyřsedačkovou lanovku a 10 vleků, je největším v celé lokalitě. Využít zde můžete i nejdelší snowpark v Česku.

Skiareál Černý Důl - Skiresort Černá hora

Skiareál Černý Důl - Skiresort Černá hora

Skiresort Černá hora je lyžařským regionem s platností společné jízdenky, vzniklý spojením lyžařských areálů v Janských Lázních, Černém Dole a Svobodě nad Úpou. Areál v Černém Dole je charakteristický svým romantickým a klidným prostředím se širokými sjezdovkami.

Další aktuality

27.4.
2018
Mapa republiky roztaje až v půlce června

Mapa republiky roztaje až v půlce června

Krkonoše a Podkrkonoší | Zimní sporty
8.3.
2018
Rokytnice nad Jizerou zve na jarní lyžovačku a Roky Open Cup

Rokytnice nad Jizerou zve na jarní lyžovačku a Roky Open Cup

Krkonoše a Podkrkonoší | Zimní sporty
6.3.
2018
Pec pod Sněžkou bude o víkendu hostit Evropský pohár ve snowboardingu

Pec pod Sněžkou bude o víkendu hostit Evropský pohár ve snowboardingu

Krkonoše a Podkrkonoší | Zimní sporty