Úvod > Aktuality > Rádi si pochutnáte? Vybírejte z březnových gastronomických akcí

Rádi si pochutnáte? Vybírejte z březnových gastronomických akcí

Vydáno 28. února 2017 Gurmánská turistika
Zvěřinové hody, přehlídka steaků, výstavy vína, festival polévek anebo unikátní setkání restaurací na čtyřech kolech – to je jen výběr z řady gastronomických akcí, které Česko zažije během následujících týdnů. Portál Kudy z nudy tentokrát zve na výlet všechny mlsné jazýčky!

Předkrm: mezinárodní Food Truck Show v Praze

Je-li místo, kde by milovníci moderní gastronomie neměli chybět, pak je to Smíchovská náplavka v sobotu 18. března. Opět se tu bude konat úspěšná akce Food Truck Show, mezinárodní setkání food trucků – restaurací na čtyřech kolech v Praze. Foodtrucky jsou většinou dodávky, v nichž sehraná parta lidí rychle připraví několik druhů jídel z kvalitních surovin za přijatelnou cenu; v poledne parkují u velkých kancelářských center, ale jistě je znáte i z kulturních akcí a z dalších míst. Akce potrvá od 10 do 19 hodin a neochutnáte jen to, co pojízdné restaurace nabízejí, ale podíváte se také do jejich důmyslně poskládaných interiérů, kde skutečně není místa nazbyt. K vidění budou i občerstvovací tříkolky, rikši, přívěsy, obří grily nebo polní kuchyně.
 

Dva hlavní chody: zvěřina nebo steaky?

Vyberte si podle své chuti, rezervujte si místa v restauraci a vydejte se na výlet. Od 2. března do 6. března zve na zvěřinové hody hotel Buchlov, protože „…pochoutky připravené ze zvěře srstnaté, spárkaté i pernaté patří ke kuchyni pánů i kmánů z buchlovských lesů stejně neodmyslitelně jako samotný hrad Buchlov.“ Mimochodem, na hrad to sice z hotelu budete mít jen pár kroků, ale brána se pro první návštěvníky otevře až na Velikonoce, zatím se můžete vydat jen na výlet ke kapli sv. Barbory nebo po okolních značených stezkách.

Od pátku 11. března do neděle 13. března, pořádá steakové hody restaurace hotelu Zlatá HvězdaLitomyšli.  
 

Čím to zapijete?

Kdo dává přednost vínu, ten se může vypravit na některou z regionálních výstav vín. V sobotu 4. března se vinaři sejdou na výstavách vín v Čejci, Miroslani, Nosislavi nebo Velkých Pavlovicích. Spousty kvalitních vín ochutnáte 11. března na výstavě vín v Čejkovicích anebo později v sobotu 8. dubna na výstavě vín ve Vrbici.

Pokud máte raději pivo, vydejte se 18. března do Černokosteleckého pivováru do Kostelce nad Černými lesy, kde u příležitosti 16. výročí otevření pořádají Den otevřených dveří. Kromě piva a prohlídek jsou nachystány pivní speciály z pivovaru Šnajdr, masové a výroční pochoutky a pivní čokoládový dort.
 

Polévka nakonec!

Ačkoli polévkou hostina většinou začíná, v naší nabídce polévka poslouží jako slavnostní tečka na závěr. Vrátíme se však na místo, které už znáte: na Smíchovskou náplavku. V sobotu 25. března se tu od 10 do 19 hodin odehraje čtvrtý ročník festivalu polévek Polívkování, kde budou k vidění a hlavně k ochutnání desítky druhů polévek ze všech koutů světa. Dobrou chuť!
 
Slavnosti mandloní a vína 2017 v Hustopečích

Slavnosti mandloní a vína 2017 v Hustopečích

Přijeďte se podívat, jak kvete největší mandloňový sad ve střední Evropě! Samozřejmostí je také bohatý kulturní program, gurmánské mandlové speciality v místních restauracích a krásný výhled z Mandloňové rozhledny.

Slavnosti moravského uzeného na hradě Veveří

Slavnosti moravského uzeného na hradě Veveří

Ti nejlepší a nejvyhlášenější uzenáři v celé Moravy se sjedou na hrad Veveří, aby tu během Slavností moravského uzeného mohli všem návštěvníkům připomenout, jak má správně chutnat tato moravská specialita.

Miroslavský košt

Miroslavský košt

Kulturní dům městečka Miroslav na jižní Moravě uvítá již 21. ročník výstavy vín, která pocházejí ze tří tuzemských vinařských podoblastí a ze Slovenska.

Znojemský košt 2017

Znojemský košt 2017

Tradiční přehlídka vín znojemské vinařské podoblasti České republiky a Pečeť znojemských měšťanů - soutěž známkových vín.

Barista roku 2017

Barista roku 2017

Každoročně se opakující a kávovým světem očekávaná soutěž Barista roku 2017 proběhne v březnu v Praze.

23. břevnovský masopustní bál 2017

23. břevnovský masopustní bál 2017

V sobotu 4.března 2017 se od 19:00 koná 23. maškarní bál, v hotelu Pyramida Praha 6 - Břevnov.

‪‎Febiofest‬ Culinary Cinema

‪‎Febiofest‬ Culinary Cinema

Znáte Culinary Cinema v rámci Febio Festu? Nenechte si ujít nezapomenutelný zážitek!

Jarní Gastrofest v Českých Budějovicích - Inspirace pro léto

Jarní Gastrofest v Českých Budějovicích - Inspirace pro léto

Oblíbený veletrh gurmánů Gastrofest si připravil na rok 2017 novinku - poprvé se milovníkům dobrého jídla otevře také v jarním termínu, a to od 6. do 8. dubna 2017. Akce se tradičně koná na českobudějovickém výstavišti.

Depo Street Food Market v Plzni (1)

Depo Street Food Market v Plzni

Oblíbený festival pouličního jídla zaplní areál DEPO lákavými vůněmi lahůdek z bister a food trucků s rychlým a chutným jídlem. Těšit se můžete na jídla našich prababiček i jídla mezinárodní kuchyně.

Jarní menu v krápníkové restauraci

Jarní menu v krápníkové restauraci

Oslavte příchod jara svěžím menu, které si pro své hosty připravil tým kuchařů pod vedením Michala Nováka, šéfkuchaře Triton Restaurantu, krápníkové jeskyni z roku 1912 na Václavském náměstí.

Týden slovenské kuchyně na Bukovanském mlýně

Týden slovenské kuchyně na Bukovanském mlýně

Ukázky a ochutnávky tradičních slovenských pokrmů, součástí bude degustace zaměřená na vína vhodná ke slovenské kuchyni.

Vinum Juvenale - Voroněž Brno

Vinum Juvenale - Voroněž Brno

VINUM JUVENALE PRAESENTATIO - největší přehlídka mladých vín.

Vepřobraní aneb vepřové hody na Náplavce

Vepřobraní aneb vepřové hody na Náplavce

První ročník největších vepřových hodů pod širým nebem návštěvníkům nabídne speciality z vepřového masa (jak tradiční, tak moderní úpravu pokrmů), zabijačkové hody, kynuté buchty, koláče a samozřejmě dobré pivo a cider.

Salón Piva 2017

Salón Piva 2017

Od 16. března do 18. března 2017 se pivní nadšenci mohou těšit na prezentaci domácích a také světových craft pivovarů formou placené ochutnávky z degustačních skleniček, která se uskuteční na pražském výstavišti Holešovice.

Pivní slavnosti Tábor 2017

Pivní slavnosti Tábor 2017

Ve dnech 22. až 25. března 2017 se v jihočeském Táboře v hotelu Palcát uskuteční již tradiční mezinárodní přehlídka pivovarů v podobě Pivních slavností.

Véšovské košt 2017 - degustace slivovice, pálenek a domácích likérů

Véšovské košt 2017 - degustace slivovice, pálenek a domácích likérů

Degustace slivovice, ovocných pálenek a domácích likérů Véšovské košt 2017 - 9. ročník - Výšovice.

Lúcký košt trnek

Lúcký košt trnek

Poslední březnovou sobotu se uskuteční již 11. ročník Lúckého koštu trnek s podtitulem „od varených po tekuté.“ Ochutnávat se nebudou jen trnková povidla, ale i slivovice a buchty. K poslechu zahraje horňácká cimbálová muzika a návštěvníky potěší i pestrý doprovodný kulturní program.