Úvod > Aktuality > Rádi si pochutnáte? Vybírejte z březnových gastronomických akcí

Rádi si pochutnáte? Vybírejte z březnových gastronomických akcí

Vydáno 28. února 2017 Gurmánská turistika
Zvěřinové hody, přehlídka steaků, výstavy vína, festival polévek anebo unikátní setkání restaurací na čtyřech kolech – to je jen výběr z řady gastronomických akcí, které Česko zažije během následujících týdnů. Portál Kudy z nudy tentokrát zve na výlet všechny mlsné jazýčky!

Předkrm: mezinárodní Food Truck Show v Praze

Je-li místo, kde by milovníci moderní gastronomie neměli chybět, pak je to Smíchovská náplavka v sobotu 18. března. Opět se tu bude konat úspěšná akce Food Truck Show, mezinárodní setkání food trucků – restaurací na čtyřech kolech v Praze. Foodtrucky jsou většinou dodávky, v nichž sehraná parta lidí rychle připraví několik druhů jídel z kvalitních surovin za přijatelnou cenu; v poledne parkují u velkých kancelářských center, ale jistě je znáte i z kulturních akcí a z dalších míst. Akce potrvá od 10 do 19 hodin a neochutnáte jen to, co pojízdné restaurace nabízejí, ale podíváte se také do jejich důmyslně poskládaných interiérů, kde skutečně není místa nazbyt. K vidění budou i občerstvovací tříkolky, rikši, přívěsy, obří grily nebo polní kuchyně.
 

Dva hlavní chody: zvěřina nebo steaky?

Vyberte si podle své chuti, rezervujte si místa v restauraci a vydejte se na výlet. Od 2. března do 6. března zve na zvěřinové hody hotel Buchlov, protože „…pochoutky připravené ze zvěře srstnaté, spárkaté i pernaté patří ke kuchyni pánů i kmánů z buchlovských lesů stejně neodmyslitelně jako samotný hrad Buchlov.“ Mimochodem, na hrad to sice z hotelu budete mít jen pár kroků, ale brána se pro první návštěvníky otevře až na Velikonoce, zatím se můžete vydat jen na výlet ke kapli sv. Barbory nebo po okolních značených stezkách.

Od pátku 11. března do neděle 13. března, pořádá steakové hody restaurace hotelu Zlatá HvězdaLitomyšli.  
 

Čím to zapijete?

Kdo dává přednost vínu, ten se může vypravit na některou z regionálních výstav vín. V sobotu 4. března se vinaři sejdou na výstavách vín v Čejci, Miroslani, Nosislavi nebo Velkých Pavlovicích. Spousty kvalitních vín ochutnáte 11. března na výstavě vín v Čejkovicích anebo později v sobotu 8. dubna na výstavě vín ve Vrbici.

Pokud máte raději pivo, vydejte se 18. března do Černokosteleckého pivováru do Kostelce nad Černými lesy, kde u příležitosti 16. výročí otevření pořádají Den otevřených dveří. Kromě piva a prohlídek jsou nachystány pivní speciály z pivovaru Šnajdr, masové a výroční pochoutky a pivní čokoládový dort.
 

Polévka nakonec!

Ačkoli polévkou hostina většinou začíná, v naší nabídce polévka poslouží jako slavnostní tečka na závěr. Vrátíme se však na místo, které už znáte: na Smíchovskou náplavku. V sobotu 25. března se tu od 10 do 19 hodin odehraje čtvrtý ročník festivalu polévek Polívkování, kde budou k vidění a hlavně k ochutnání desítky druhů polévek ze všech koutů světa. Dobrou chuť!
 
Pivní slavnosti Tábor 2018

Pivní slavnosti Tábor 2018

Ve dnech 28. až 31. března 2018 se v jihočeském Táboře v hotelu Palcát uskuteční již tradiční mezinárodní přehlídka pivovarů v podobě Pivních slavností.

Travel a Gastro 2018

Travel a Gastro 2018

Oblíbený veletrh gurmánů Gastrofest si připravil na rok 2018 novinku - spolu s výstavou TravelFest se představuje pod novým společným názvem Travel a Gastro. Akce se tradičně koná na českobudějovickém výstavišti.

Slavnosti moravského uzeného na hradě Veveří

Slavnosti moravského uzeného na hradě Veveří

Ti nejlepší a nejvyhlášenější uzenáři v celé Moravy se sjedou na hrad Veveří, aby tu během Slavností moravského uzeného mohli všem návštěvníkům připomenout, jak má správně chutnat tato moravská specialita.

Miroslavský košt

Miroslavský košt

Kulturní dům městečka Miroslav na jižní Moravě uvítá již 22. ročník výstavy vín, která pocházejí ze tří tuzemských vinařských podoblastí a ze Slovenska.

Slavnosti mandloní a vína 2018 v Hustopečích

Slavnosti mandloní a vína 2018 v Hustopečích

Přijeďte se podívat, jak kvete největší mandloňový sad ve střední Evropě! Samozřejmostí je také bohatý kulturní program, gurmánské mandlové speciality v místních restauracích a krásný výhled z Mandloňové rozhledny.

Vepřobraní aneb vepřové hody na Náplavce

Vepřobraní aneb vepřové hody na Náplavce

Největší vepřové hody pod širým nebem! Můžete se těšit nejen na klasické zabíjačkové speciality jako je jitrnice, jelito, prejt, tlačenka, prdelačka nebo ovar, ale také na dobroty z udíren jako klobásy, špeky nebo uzené šunky.