Úvod > Aktuality > Budějovický Budvar letos opět láká na divadelní prohlídky

Budějovický Budvar letos opět láká na divadelní prohlídky

Vydáno 23. února 2016 Gurmánská turistika
Budějovický Budvar patří mezi důležité turistické cíle na jihu Čech. Návštěvnické centrum pivovaru poskytuje zábavu i poučení při prohlídkách výrobních prostor pivovaru a poskytuje komplexní turistické služby. V dubnu a říjnu pivovar nabízí speciální divadelní prohlídky pivovaru s hranými scénami v dobových kostýmech.

PivoV letošním roce budou v pivovaru Budvar pro velký zájem veřejnosti opět pokračovat divadelní prohlídky pivovaru hranými scénami v dobových kostýmech. Uskuteční se vždy od 19:30 v těchto termínech:

duben 2016: 6.4. , 13.4., 20.4. a 27.4.
říjen 2016: 5.10., 12.10., 19.10., 26.10.

Klasické prohlídky pivovaru jsou možné každý den včetně víkendů od 9:00 do 17:00 hodin. Pouze v únoru je zavřeno v neděli a v pondělí. Nezbytná je vždy rezervace předem. Každý pracovní den (v létě i o víkendech) od 14:00 se lidé mohou zúčastnit prohlídky i bez předchozí rezervace.

Průvodci hovoří česky nebo některým z dalších 6 světových jazyků (německy, anglicky, francouzsky, rusky, italsky a španělsky). Prohlídka trvá cca. 60 minut a je určena pro skupiny 5-50 osob. Základní cena prohlídky činí 120 Kč, ale některé kategorie návštěvníků mohou získat slevu. Nejoblíbenější částí prohlídky pro návštěvníky starší 18 let je ochutnávka nepasterovaného a nefiltrovaného ležáku Budweiser Budvar přímo v ležáckém sklepě, dětem se naopak velice líbí stáčírna lahví se dvěma roboty.

Pivo a chmelNávštěvnické centrum Budějovického Budvaru nabízí již od roku 2005 zábavu i poučení při prohlídkách výrobních prostor pivovaru a poskytuje řadu dalších služeb.

Přímo v areálu funguje "Pivnice Budvar", ve které mohou návštěvníci kromě dokonale ošetřeného piva ochutnat především gastronomické speciality české kuchyně. Nabídku služeb doplňují prodejna piva a suvenýrů a také komplexně vybavené prostory pro firemní školení či společenské akce.
Masné krámy - známá českobudějovická restaurace

Masné krámy - známá českobudějovická restaurace

Restaurace navazuje na tradici opřenou o pohostinnost v jižních Čechách, na proslulou kuchyni, která se zakládá na staročeských recepturách, a na světoznámou značku piva Budweiser Budvar.

Budvar - příběh budějovického piva nejen pro milovníky zlatého moku

Budvar - příběh budějovického piva nejen pro milovníky zlatého moku

V Českých Budějovicích můžete obdivovat tradiční výrobu chmelového moku pivovarníky, kteří již více než 700 let připravují pivo podle originální receptury za použití nejkvalitnějších domácích surovin.