Úvod > Aktuality > Šumavský Ski&Bike Špičák láká na novinky a výhledy z rozhledny

Šumavský Ski&Bike Špičák láká na novinky a výhledy z rozhledny

Vydáno 14. června 2017 Příroda
Po prvních čtyřech dnech dvou předchozích víkendů zahajuje sportovní areál Ski&Bike Špičák ve čtvrtek 15. června každodenní provoz. Lanovka k rozhledně na vrchol Špičáku bude jezdit sedm dní v týdnu až do 17. září od 9 do 17 hodin, v pátek a sobotu ještě o hodinu déle. Provozní doba rozhledny (vstupné na ní se neplatí), která musí být kvůli ochraně zdejší přírody do poloviny června (a od poloviny září) oficiálně uzavřena, je od 9 do 18 hodin. Můžete vyšlapat 135 schodů do horního ochozu rozhledny na šumavském Špičáku, rozhledna měří 26,5 metru a svou výškou převyšuje všechny okolní stromy. Nabízí jedinečný výhled na Šumavu z obou stran, za jasného počasí lze dohlédnout dokonce i Dachsteinské Alpy.

Rozhledna ŠpičákKaždý den je nyní možnost půjčit si kola – nejen na sjezd (downhill) a zkusit jednu ze sedmí tras bikeparku, ale na běžné ježdění po cyklostezkách, včetně elektrokol.  Dětské hřiště před chatou Hanička nabízí mj. jízdu po nafukovacích duších (letní tubing). Dětská kola a odrážedla pro dětský minibikepark hned u lanovky se půjčují zdarma.
 
Vyrazit se samozřejmě už dá i po naučné stezce na jezera nebo na jakoukoli jinou trasu -  středisko vytvořilo různé programy výletů pro rodiny s dětmi. 

Rozhledna, o níž se mluvilo padesát let, byla k radosti všech šumavských turistů otevřena v roce 2014. Původně se sice počítalo s celodřevěnou konstrukcí, ale kvůli nákladům a snazší údržbě byla nakonec postavena na ocelové konstrukci s dřevěným opláštěním. Rozhledna stojí zhruba 50 metrů od koncového kola sedačkové lanovky na Špičák, zhruba 20 metrů od kiosku s občerstvením na vrcholu Špičáku.

Ke snazší dopravě na vrchol můžete použít také zdejší lanovku s jejíž provozní dobou se shoduje i otevírací doba rozhledny.

Základní ceny – jedna jízda na vrchol Špičáku 130,-Kč /dospělí, 60 Kč/dítě. Tam i zpět za 160 Kč dospělí a 70,-Kč dítě.  V bikeparku přijde celodenní jízdenka dospělého bikera na 570 Kč, mládež (1997-99) a seniory (od ročníku 1951) na 470 Kč, děti (do ročníku 2009) pak na 240 Kč.

Lanovka na Špičák v Železné Rudě

Lanovka na Špičák v Železné Rudě

Lanovka vás přepraví ze Sport areálu Špičák až na vrchol Špičáku (1202 m). Přepraví zde bez problémů pěší i cykloturisty, paraglidisty a tělesně postižené turisty. Přeprava kol a kočárků je zde zdarma.

Rozhledna šumavský Špičák

Rozhledna šumavský Špičák

Rozhledna postavená roku 2014 na šumavském Špičáku měří 26,5 metru a na její vrchol vede celkem 135 schodů. Svou výškou převyšuje všechny okolní stromy a nabízí tak jedinečný výhled na Šumavu z obou stran, za jasného počasí lze dohlédnout i Dachsteinské Alpy.

Bikepark Špičák v Železné Rudě

Bikepark Špičák v Železné Rudě

Šumava nabízí stovky kilometrů tras pro horská kola. Bikepark Ski&bike Špičák - Železná Ruda se nachází v pohoří Šumavy ve Sport areálu Špičák, který je vzdálen 5 km od Rudy směrem na Nýrsko. Užít si můžete také společnou jízdenku s přeshraničním bikeparkem Geisskopf.

Čertovo jezero - jediné šumavské jezero náležící k povodí Dunaje

Čertovo jezero - jediné šumavské jezero náležící k povodí Dunaje

Pověstmi opředené Čertovo jezero ledovcového původu leží na jihovýchodním svahu Jezerní hory, poblíž Železné Rudy. Jako jediné ze šumavských jezer náleží k povodí Dunaje.