Úvod > Aktuality > Ostrava ožije Festivalem v ulicích

Ostrava ožije Festivalem v ulicích

Vydáno 28. června 2018 Kultura
Festival v ulicích na konci školního roku v pátek 29. června a o den později v sobotu 30. června rozproudí centrum Ostravy. Multižánrový festival nabídne atmosféru plnou radosti a zážitků. Připraveny jsou na desítky výběrových koncertů na pódiích i mimo ně. Novinkou letošního programu bude noční průvod Ostravou s ohňovou show. Účastníci si společně zazpívají noční chorál napsaný přímo pro festival. Můžete se těšit na workshopy, soutěže i nespočet sportovních aktivit. Chybět nebudou ani DJs, design zóna nebo bohatý program pro děti.
Festival v ulicíchJiž tradiční Festival v ulicích je letos znovu spojen s ukončením školního roku, a mladším návštěvníkům je uzpůsobena část jeho programu. Festival nabídne hudbu všech žánrů i zajímavé workshopy, a to na čtyřech festivalových scénách: ve valech před Slezskoostravským hradem, v amfiteátru hradu, na Černé louce a před Cooltourem. Vstupné je zdarma.

Mezi hudební lákadla určitě patří swingový orchestr Golden Big Band Prague, vedený Petrem Sovičem, s Peterem Lipou, Jitkou Zelenkovou, dále unikátní společný projekt skupiny Zrní a komorního souboru Camerata Janáček. Neobvyklé setkání s finskou lidovou hudbou zprostředkuje v kostele svatého Václava Maija Kauhanen, skvělá hráčka na nástroj zvaný kantele.

Další novinkou Festivalu v ulicích se stane noční průvod. Zapojí se do něj hudebníci i nosiči pochodní, přítomné diváky čeká velké ohňová show v podání Amanitas fire show doprovázená nočním chorálem.
Slezskoostravský hrad - kulturní stánek pro každého

Slezskoostravský hrad - kulturní stánek pro každého

Vydejte se poznat Slezskoostravský hrad, kde se pořádají různé koncerty, jarmarky, divadelní představení a jiné kulturní akce.

Další aktuality