Úvod > Aktuality > Příští týden startují velikonoční trhy v Praze

Příští týden startují velikonoční trhy v Praze

Vydáno 11. března 2018 Životní styl
Hlavní město oslaví největší křesťanské svátky v centru Prahy Velikonočními trhy inspirovanými folklórní tradicí z celé České republiky. Přímo na tržišti budou předvádět své umění pletači pomlázek, malíři kraslic, mistři kováři a další řemeslníci. Velikonoční trhy na Staroměstském a Václavském náměstí začnou v sobotu 17. března a skončí v neděli 8. dubna 2018. Kromě těchto největších trhů se v celé Praze objeví také menší jarmarky, například na náměstí Míru, Pražském hradě, Kampě nebo na náměstí Republiky.

Velikonoce na Staroměstském a Václavském náměstí

Velikonoční trhy Staroměstské náměstíNávštěvníci se mohou opět těšit na pestrý program na podiu Staroměstského náměstí. Chybět nebude programové menu v podobě folklóru, lidové hudby, tance, divadel a dětských představení. Zájemci si budou moci zakoupit tradiční velikonoční drobnosti a dekorace. Zatímco pódium nabídne živá vystoupení skupin a souborů, otevřený prostor bude určený pro posezení, odpočinek a dětské kreativní dílny.

Místo v okolí velikonočně ozdobené břízy pak ožije animačním programem. Na Staroměstském náměstí vystoupí profesionální i amatérské pěvecké či taneční soubory a národopisné a folklorní seskupení z různých koutů České republiky i zahraničí předvádějící tradiční lidové zvyky. Na své si přijdou také milovníci dobrého jídla, pro které je připravena řada překvapení. Také Václavské náměstí bude vyzdobeno břízkami a prodejními stánky.

Trhy na Staroměstském a Václavském náměstí budou přístupné denně od 10:00 do 22:00 hodin, stánky s občerstvením budou otevřeny až do půlnoci.

Trhy na náměstí Republiky a Míru

Velikonoce v PrazeOd 14. března do 8. dubna potrvají velikonoční trhy na náměstí Republiky. Návštěvníky čeká třicítka nově vytvořených prodejních stánků s tradičními rukodělnými výrobky a pochutinami. Chybět nebude jarní výzdoba, vůně punče a nabídka českých řemeslníků. Na zahřátí pro vás pořadatelé připraví několik druhů punčů s příchutí pomeranče, jablka a medu nebo amareta. Ochutnáte také originální jarní pečené brambory. K zakoupení budou ručně malované kraslice, velikonoční zajíčci a kuřátka, pomlázky, velikonoční pečivo - mazance, jidáše, beránci, velikonoční dekorace, svíčky, ruční práce, dřevěné hračky nebo výrobky z proutí. Provozní doba trhu bude denně od 9.00 do 18.00 hodin.

trhy náměstí míruLetos přivítá návštěvníky velikonočních trhů na náměstí Míru 42 prodejních stánků se širokou nabídku tradičního velikonočního zboží. Trhy se tu bidou konat od 17. března do 2. dubna. Chybět nebude jarní výzdoba, vůně punče a nabídka českých řemeslníků. K zakoupení budou kraslice, velikonoční zajíčci a kuřátka, pomlázky, velikonoční pečivo - mazance, jidáše, beránci, velikonoční dekorace, svíčky i rukodělné výrobky: vyšívané, háčkované, paličkované, krajky a batika, dřevěné hračky nebo výrobky z proutí. Ve stáncích bude možné zakoupit také perníčky, pečená lízátka, horké a studené nápoje i pokrmy z grilu. Provozní doba trhu bude denně od 10.00 do 19.00 hodin.
 

Pražský hrad a Kampa

Velikonoční trhyOd 16. března do 15. dubna bude velikonoční atmosférou obohacen také Pražský hrad. Pro návštěvníky je každý den na Náměstí u svatého Jiří připraveno předvádění z některých tradičních řemesel: kovář, dráteník, malování kraslic, pletení pomlázek, předení ovčí vlny na kolovrátku. Přijďte si při jarních procházkách zavzpomínat na velikonoční tradice. Od pondělí do čtvrtka bude trh otevřen od 9 do 18 hodin, v pátek a o víkendech pak o hodinu déle.

Trhy na Kampě s doprovodným kulturně hudebním programem budou prohíhat od 23. března do 7. dubna. Můžete se těšit na pletení pomlázek, zdobení kraslic, pěkné písničky a koledy a dobroty spojené s těmito krásnými svátky.

Velikonoční trhy na Staroměstském náměstí v Praze 2018

Velikonoční trhy na Staroměstském náměstí v Praze 2018

Praha zavoní jarem a oslaví Velikonoce největšími trhy v České republice. Jarní trhy nabídnou lidovou zábavu, ukázky tradičních zvyků a řemesel i dobré jídlo.

Velikonoční trhy v Praze na Václavském náměstí

Velikonoční trhy v Praze na Václavském náměstí

Tradiční velikonoční trhy na Václavském náměstí s velikonočním sortimentem a občerstvením.

České velikonoční trhy na náměstí Míru

České velikonoční trhy na náměstí Míru

Největší a nejznámější Velikonoční trhy v Praze - široká nabídka tradičního velikonočního zboží - ručně malované kraslice, velikonoční zajíčci a kuřátka, pomlázky, velikonoční pečivo - mazance, jidáše, beránci, velikonoční dekorace, svíčky, ... Hudební zábavný program pro děti i dospělé.

Velikonoční trhy na náměstí Republiky

Velikonoční trhy na náměstí Republiky

Na pražském náměstí Republiky budou opět velikonoční trhy. Potrvají zde do 8. dubna. Návštěvníky čeká třicítka nově vytvořených prodejních stánků s tradičními rukodělnými výrobky a pochutinami. Chybět nebude jarní výzdoba, vůně punče a nabídka českých řemeslníků.

Velikonoční trhy na Pražském hradě

Velikonoční trhy na Pražském hradě

Na Pražský hrad se vrátily trhy, tentokrát velikonoční. Návštěvníci se mohou opět těšit na rozmanitý a pečlivě vybraný sortiment tuzemských prodejců a nově i na tradiční řemesla.

Velikonoce na Kampě

Velikonoce na Kampě

Trhy na Kampě s doprovodným kulturně hudebním programem. Můžete se těšit na pletení pomlázek, zdobení kraslic, pěkné písničky a koledy a dobroty spojené s těmito krásnými svátky.

Jarní trhy na Výstavišti

Jarní trhy na Výstavišti

Přijďte si nakoupit jarní výzdobu a ochutnat skvělé občerstvení!Nabídneme vám různé druhy zboží, včetně sadby na nadcházející sezónu. Tedy sazenice, řezané i vázané květiny, hrnkové květiny, truhlíky, velikonoční výzdobu, farmářské produkty a výrobky, velikonoční pečivo i cukroví, marmelády, ...

Velikonoce na statku Toulcův dvůr

Velikonoce na statku Toulcův dvůr

Tvořivé předvelikonoční odpoledne ve znamení kraslic zdobených různými technikami, výroby přáníček, holubiček …

Velikonoční jarmark ve vile Lanna

Velikonoční jarmark ve vile Lanna

Velikonoční jarmark ve vile Lanna se uskuteční v úterý od 16 do 20 hodin. Vila Lanna se nachází v pražské Bubenči.