Úvod > Aktuality > Nenechte si ujít největší dostihový svátek Česka a vyrazte na Velkou pardubickou

Nenechte si ujít největší dostihový svátek Česka a vyrazte na Velkou pardubickou

Vydáno 26. září 2017 Letní sporty
Jeden z nejtěžších dostihových závodů v Evropě odstartuje 8. října. Velká pardubická, sportovní událost s nejdelší tradicí na našem území, se letos oslaví 143 let od prvního startu. Velká pardubická je vrcholem české dostihové sezony a také nejstarším a nejtěžším dostihem v kontinentální Evropě. Vydejte se do města perníku nejen na pardubické závodiště, ale také na tradiční podzimní Městské slavnosti.

Pardubice pořádají Městské slavnosti nadvakrát. První část se odehrává v září a doprovází motocyklové plochodrážní závody Zlatá přilba, druhá část přichází na řadu v říjnu, v době konání Velké pardubické.

Nejstarší a nejtěžší dostih kontinentální Evropy letos napíše už svou 127. kapitolu. Výročí není nijak kulaté, přesto to bude jedna z těch Velkých pardubických, které si budeme pamatovat. Novinkou letošního závodu bude Síň slávy Velké pardubické, která bude široké veřejnosti prezentovat historii i současnost tohoto unikátního dostihu. Součástí síně slávy budou expozice artefaktů z minulosti a současnosti dostihu.

Další novinkou je zvláštní vlak „R 10227 – Velká pardubická 2017“, který po vzájemné dohodě s pořadatelem dostihů Dostihovým spolkem a.s. vypraví České dráhy na trati Praha, hl. nádraží – Pardubice, závodiště. Speciální souprava zastaví také v Praze – Libni, v Kolíně, v Přelouči, na pardubickém hlavním nádraží a v Rosicích nad Labem.

Ve vlaku bude na trase mezi Prahou hl. n. a Pardubicemi hl. n. možné zakoupit vstupenky na dostihový den za poloviční cenu.

Zámek Pardubice - perla města perníku

Zámek Pardubice - perla města perníku

V zámku je umístěno Východočeské muzeum se stálou expozicí zbraní, pohlednic a rozsáhlou sbírkou českého skla. Za prohlídku určitě stojí raně renesanční sály s unikátními nástěnnými malbami. Dodnes se dochovalo původní opevnění s dělovými rondely.

Velká pardubická 2018

Velká pardubická 2018

Velká pardubická je společenská a sportovní událost s nejdelší tradicí u nás, má svá specifika i kouzlo. Koně musí překonat celkem 31 překážek, z nichž nejznámější je Taxisův příkop – jeden z nejtěžších skoků na světě.

Další aktuality

19.10.
2017
Vodáci budou zamykat Opatovický kanál

Vodáci budou zamykat Opatovický kanál

Východní Čechy | Letní sporty
5.10.
2017
Velká pardubická startuje již tuto neděli!

Velká pardubická startuje již tuto neděli!

Východní Čechy | Letní sporty
25.7.
2012
Všichni dobří rodácí vás zvou do Bystrého

Všichni dobří rodácí vás zvou do Bystrého

Východní Čechy | Letní sporty