Úvod > Aktuality > Nechte se svést kouzlem valentýnské noci v pražské Botanické zahradě

Nechte se svést kouzlem valentýnské noci v pražské Botanické zahradě

Vydáno 9. února 2016 Zážitky
Valentýn se dá strávit u sklenky vína nebo netradičně – v tropech. Nemusíte cestovat tisíce kilometrů, stačí přijít do skleníku Fata Morgana v trojské botanické zahradě.
Fata MorganaChyťte svou milovanou osobu za ruku a projděte spolu 14. února od 18:30 hodin divokou džungli ve skleníku trojské Botanické zahrady Fata Morgana. Kromě nevšedního zážitku na vás čeká sklenka vína, dárek v podobě kosmetického balíčku Palmolive a pro dámy samozřejmě květina.

Kromě romantické atmosféry se seznámíte nejen s afrodiziaky. Dozvíte se například o kakaovníku a čokoládě, která patří k těm nejlahodnějším. Čokoládu, jako horký nápoj kořeněný vanilkou a chilli, pili již staří Aztékové. Byla spojována s bohyní plodnosti a uctívána jako pokrm bohů.


Valentýn u krbu se sklenkou dobrého vína

hata-morgana.JPGKdo dává přednost tradičnějšímu způsobu, jak oslavit zamilovanost, bude pro něj ideální vinotéka sv. Kláry. Ve viničním domku bude praskat dřevo v krbu, víno z naší vinice nesmí u romantiky chybět a otužilci mohou se sklenkou vyjít na terasu, ze které je kouzelný výhled na celou Prahu. Při této příležitosti byla také prodloužena otevírací doba do 21 hodin.
 
Valentýnské provázení v šeru skleníku Fata Morgana je potřeba rezervovat dopředu, a to na e-mailové adrese eva.novozamska@botanicka.cz. Cena činí 600 Kč za jeden pár. Místo ve vinotéce si rezervovat nemusíte. Pokud však chcete mít jistotu, můžete tak učinit na e-mailové adrese eliska.muchnova@botanicka.cz.
Botanická zahrada hlavního města Prahy v Troji

Botanická zahrada hlavního města Prahy v Troji

Areál botanické zahrady se rozkládá v Trojské kotlině na rozloze cca 70 ha. Její nejznámější částí je skleník Fata Morgana, ale k zahradě patří také venkovní expozice včetně vinice. Skleník Fata Morgana celoročně otevřen úterý až neděle, pondělí je zavíracím dnem.

Skleník Fata Morgana - výlet exotickou přírodou v Praze

Skleník Fata Morgana - výlet exotickou přírodou v Praze

Užijte si procházku přes exotické hory, lesy a polopouště v jakoukoliv roční dobu, která potěší každého zvídavého návštěvníka. Pozoruhodná expoziční plocha činí svým originálním řešením z Fata Morgany evropský unikát.

Rostlinné příbytky pro mravence ve skleníku Fata Morgana

Rostlinné příbytky pro mravence ve skleníku Fata Morgana

Mravenci jako tělesná stráž, rostliny jako příbytky. Poznejte ve skleníku Fata Morgana dokonalý vztah hmyzu a mravencomilných rostlin.