Úvod > Aktuality > Nechte se svést kouzlem valentýnské noci v pražské Botanické zahradě

Nechte se svést kouzlem valentýnské noci v pražské Botanické zahradě

Vydáno 9. února 2016 Zážitky
Valentýn se dá strávit u sklenky vína nebo netradičně – v tropech. Nemusíte cestovat tisíce kilometrů, stačí přijít do skleníku Fata Morgana v trojské botanické zahradě.
Fata MorganaChyťte svou milovanou osobu za ruku a projděte spolu 14. února od 18:30 hodin divokou džungli ve skleníku trojské Botanické zahrady Fata Morgana. Kromě nevšedního zážitku na vás čeká sklenka vína, dárek v podobě kosmetického balíčku Palmolive a pro dámy samozřejmě květina.

Kromě romantické atmosféry se seznámíte nejen s afrodiziaky. Dozvíte se například o kakaovníku a čokoládě, která patří k těm nejlahodnějším. Čokoládu, jako horký nápoj kořeněný vanilkou a chilli, pili již staří Aztékové. Byla spojována s bohyní plodnosti a uctívána jako pokrm bohů.


Valentýn u krbu se sklenkou dobrého vína

hata-morgana.JPGKdo dává přednost tradičnějšímu způsobu, jak oslavit zamilovanost, bude pro něj ideální vinotéka sv. Kláry. Ve viničním domku bude praskat dřevo v krbu, víno z naší vinice nesmí u romantiky chybět a otužilci mohou se sklenkou vyjít na terasu, ze které je kouzelný výhled na celou Prahu. Při této příležitosti byla také prodloužena otevírací doba do 21 hodin.
 
Valentýnské provázení v šeru skleníku Fata Morgana je potřeba rezervovat dopředu, a to na e-mailové adrese eva.novozamska@botanicka.cz. Cena činí 600 Kč za jeden pár. Místo ve vinotéce si rezervovat nemusíte. Pokud však chcete mít jistotu, můžete tak učinit na e-mailové adrese eliska.muchnova@botanicka.cz.
Botanická zahrada hlavního města Prahy v Troji

Botanická zahrada hlavního města Prahy v Troji

Areál botanické zahrady se rozkládá v Trojské kotlině na rozloze cca 70 ha. Její nejznámější částí je skleník Fata Morgana, ale k zahradě patří také venkovní expozice včetně vinice. Skleník Fata Morgana celoročně otevřen úterý až neděle, pondělí je zavíracím dnem.

Skleník Fata Morgana - výlet exotickou přírodou v Praze

Skleník Fata Morgana - výlet exotickou přírodou v Praze

Užijte si procházku přes exotické hory, lesy a polopouště v jakoukoliv roční dobu, která potěší každého zvídavého návštěvníka. Pozoruhodná expoziční plocha činí svým originálním řešením z Fata Morgany evropský unikát.

Valentýnská noční prohlídka ve skleníku Fata Morgana

Valentýnská noční prohlídka ve skleníku Fata Morgana

Svátek sv. Valentýna, můžete oslavit také v Botanické zahradě hlavního města Prahy. Tamní průvodci připravili pro zamilované návštěvníky speciální valentýnskou noční prohlídku v tropickém skleníku Fata Morgana.