Úvod > Aktuality > Návštěvnická sezóna na zámku Duchcov začíná poslední březnový víkend

Návštěvnická sezóna na zámku Duchcov začíná poslední březnový víkend

Vydáno 21. března 2016 Památky
Na velikonoční Velký pátek 25. března 2016 se opět otevřou brány zámku Duchcov a první letošní návštěvníky přivítá zámecké služebnictvo pana hraběte Josefa Karla Emanuela z Valdštejna, které je provede zámeckými komnatami.
Dějištěm karnevalové slavnosti bude Valdštejnský sál zámku pod dohledem hraběcího rodu Valdštejnů, jehož jednotliví příslušníci se budou bavící se společnosti s noblesou přihlížet z rozvěšených portrétů.

Návštěvníky čeká nevídané překvapení - jako vůbec první uvidí a uslyší, co všechno se na zámku po dlouhé zimě probouzí a znovu ožívá. Po době dlouhého spánku se bude probouzet i samotný Giacomo Casanova, věhlasný zámecký knihovník pana hraběte. Ten návštěvníky naučí, jak se vyrábí klíč od zámku, a zároveň všechny zájemce přesvědčí, že každý klíč je od některých dveří, i od těch nejtajnějších, které vedou do třinácté zámecké komnaty.

Akci pod názvem Jak se budí Casanova spolupořádá zámek Duchcov a Divadlo V Pytli Petra Stolaře. Oživené prohlídky se budou konat v 10:40 a 12:40 hodin, délka jedné prohlídky bude cca 80 minut. Doporučujeme rezervaci prohlídky předem na telefonním čísle 417 835 301; rezervované vstupenky je nutné vyzvednout nejpozději 30 minut před konáním příslušné prohlídky.

Po dobu konání akce (od 10:40 do 14:00 hodin) se nebudou konat klasické prohlídky II. okruhu Casanova; v běžném provozu bude pouze I. okruh Valdštejn. Prohlídka III. okruhu Reinerova freska a proměny zámeckého areálu je možná pouze po dohodě se správou zámku na předchozí objednávku.

Knížecí zahrada na zámku Duchcov

Knížecí zahrada na zámku Duchcov

Romantická Knížecí zahrada se rozkládá před severním křídlem zámku Duchcov. Byla vytvořena ve stylu à la française v rekonstruované podobě zámeckých barokních zahrad. Vstup do Knížecí zahrady je volný a je vymezen otevírací dobou zámku.

Jako Casanova na zámku v Duchcově

Jako Casanova na zámku v Duchcově

Zámek Duchcov leží přibližně 8 km jihozápadně od města Teplice. Návštěvníci zde mohou zhlédnout především Valdštejnskou rodovou galerii, expozici v tzv. biliárovém křídle, tři místnosti zámeckého personálu, Vojenskou zbrojnici, Lovecký salonek a muzeum věnované osobnosti Giacoma Casanovy.

Další aktuality