Úvod > Aktuality > My tři králové jdeme k vám, rozlučte se s vánočním obdobím za účasti Kašpara, Melichara a Baltazara

My tři králové jdeme k vám, rozlučte se s vánočním obdobím za účasti Kašpara, Melichara a Baltazara

Vydáno 3. ledna 2017 Zážitky
Sfouknutí vánočního stromu, průvody Tří králů, tradiční charitativní sbírky a novoroční koncert, takový bude tříkrálový program v novém roce. Rozlučte se s vánočním časem a vydejte se s portálem Kudy z nudy za Kašparem, Melicharem a Baltazarem do Prahy, Českého Krumlova či Mnichova Hradiště. Většina akcí se koná v pátek 6. 1. a v sobotu 7. 1. 2017.
Tři králové navštívili Ježíše krátce po jeho narození v Betlémě a přinesli mu dary – zlato, kadidlo a myrhu. Až díky pozdější tradici je známe pod jmény Kašpar, Melichar a Baltazar. Svátek Tří králů připadá na 6. ledna, a i když se nám zdá, že jsou vánoční svátky dávno za námi, fakticky tímto dnem Vánoce vrcholí a končí.

Možnost rozloučit se s vánočním časem a připomenout si okamžik, kdy se Kristus zjevil lidem a dal se rozpoznat jako král všech, můžete hned na několika místech v zemi.
Vánoční trhy na Staroměstském náměstí v Praze

Vánoční trhy na Staroměstském náměstí v Praze

Oslavy vánočních svátků v Praze se ponesou v duchu tradic a lásky k přírodě, ale zásluhou moderních technologií budou mít nádech 21. století. Centrum metropole se oblékne do přírodních prvků s živými stromky i vůní jehličí a bílé střechy prodejních domků navodí zimní atmosféru.

Průvod Tří králů v Praze 2018

Průvod Tří králů v Praze 2018

Průvod Tří králů vyjde na velbloudech od kostela sv. Tomáše na Malé Straně a půjde přes Karlův most na Staroměstské náměstí.