Úvod > Aktuality > Malá Úpa hostí Mezinárodní festival outdoorových filmů

Malá Úpa hostí Mezinárodní festival outdoorových filmů

Vydáno 5. prosince 2017 Zážitky
Jubilejní 15. ročník Mezinárodního festivalu outdoorových filmů doputuje ve dnech 8. - 10. prosince také do Galerie Celnice v Malé Úpě. Za čtrnáct let své existence se stal ve své podstatě a charakteru největším filmovým soutěžním putovním festivalem nejen v České republice, ale také na světě. Festival je zaměřený na sporty i život s outdoorovou tématikou, na filmy dobrodružné, extrémní, adrenalinové, ale také cestopisné.
outdoor_Fotka_4Letos poprvé Mezinárodní festival outdoorových filmů zavítá také do Malé Úpy. Promítat se bude v Galerii Celnice ve dnech 8. - 10. prosince v blocích 17:00-18:30 a 19:00-20:30. Diváci uvidí filmy ze všech čtyř festivalových kategorií - dobrodružný a extrémní sportovní film, horský a horolezecký film, dobrodružný vodní sportovní film a cestopisný film. V průběhu třech promítacích dnů budou mít návštěvníci možnost procestovat prakticky celý svět, od Budapešti přes Himálaj, Sibiř, Indii, ostrovy v Tichém oceánu až do jižní Afriky, jižní Ameriky a Kanady. Sledovat budou život domorodých kmenů, horolezecké výkony či sjíždění nebezpečných řek, nahlédnou třeba i do historie skialpinismu.

festival outdoorZájemce však upozorňujeme, že Galerie Celnice v Malé Úpě má omezenou kapacitu, pokud si tedy diváci chtějí být jistí, že si v klidu sednou, nechť si rezervují místa na adrese: galerie@malaupa.cz.

Outdoorový festival v Malé Úpě je možno také spojit s prvním lyžováním. Lyžařské středisko SKiMU bude připraveno, takže den můžou návštěvníci strávit na zasněženém svahu, večer si pak odpočinout u zajímavých filmů. Kromě pěkného kulturního zážitku mohou návštěvníci festivalu ochutnat místní pivo Trautenberk vařené pro horaly z vody stékající ze svahů Sněžky.
Ski areál Malá Úpa

Ski areál Malá Úpa

Lyžařské centrum SKiMU se nachází v katastru obce Malá Úpa ve východní části Krkonoš v těsné blízkosti státní hranice s Polskem. Díky své poloze v 1000 m n.m. je jedním znejvýše položených středisek v České republice.

Czech Skipass 2017/2018

Czech Skipass 2017/2018

I v nadcházející sezóně bude pokračovat úspěšný projekt Czech Skipass – lyžařská celosezónní permanentka, která umožňuje lyžovat ve 23 velkých střediscích po celé České republice.