Úvod > Aktuality > Květinová aranžmá zdobí koncem prázdnin interiér hradu Rožmberk

Květinová aranžmá zdobí koncem prázdnin interiér hradu Rožmberk

Vydáno 23. srpna 2016 Památky
Hrad Rožmberk čeká týden plný vůní, barev a krásných květin. Od středy 23. srpna 2017 zdobí hlavní prohlídkovou trasu květinová aranžmá. 11. ročník výstavy, která je atraktivní přehlídkou floristického umění, vyzdobí historické interiéry hradu do neděle 27. srpna 2017.

Stovky rozličných květů, barev a vůní zpříjemní a zkrášlí interiéry hradu Rožmberk. Od středy 23. srpna bude v interiérech hlavní prohlídkové trasy k vidění už 11. ročník floristické přehlídky „Desatero kvítí“.

Na několik dní doplní tisíce květů různých druhů, barev i vůní  hlavní prohlídkový okruh. Téma nabízí mimořádně atraktivní podívanou, prohlídky jsou možné denně od 9 hodin do 17 hodin až do 27. srpna 2017.

Rožmberk se v sobotu 26. srpna zapojí do celorepublikové hradozámecké noci. Večerní prohlídky hradu od 19.00 hodin doplní doprovodný program vč. koncertu a vonné instalace věnovaná historii vůní.

Prohlídky hlavního okruhu jsou připraveny od 19.00 do 21.00 hodin. Zájemci si mohou rezervovat vstupenky na telefonním čísle 380 749 838, případně na emailu rozmberk@npu.cz.

Hrad Rožmberk - prohlídky interiéru hradu i vyhlídka z věže

Hrad Rožmberk - prohlídky interiéru hradu i vyhlídka z věže

Prohlídková trasa hradu Rožmberk přivádí návštěvníky nejen do doby posledních Rožmberků, Viléma a Petra Voka, ale od sezóny 2010 představuje také slavný rod Buquoy, který držel hrad od roku 1620 až do konce druhé světové války.

Vltava - česká vodácká klasika

Vltava - česká vodácká klasika

Česká vodácká klasika, nejnavštěvovanější řeka splavná pod Lipnem po celý rok. Řeka příjemně teče krajinou a zkouší zručnost kormidelníků v četných peřejkách, které však nepřekročí obtížnost WW I. Na jezech jsou vorové propusti, které zaručují sjízdnost a oživují plavbu.

Noční prohlídky hradu Rožmberk aneb nevšední noc Petra Voka

Noční prohlídky hradu Rožmberk aneb nevšední noc Petra Voka

Plápolající plameny pochodní, temná zákoutí starobylého hradu, třeskot zbraní, oživlé postavy panovníků i prostých obyvatel v přepychových stylových kostýmech i v šatě obyčejném, k vám znenadání začnou promlouvat dobou, kterou již dávno zavál čas.

Katovna - muzeum hrdelního soudnictví na hradě Rožmberk

Katovna - muzeum hrdelního soudnictví na hradě Rožmberk

V hlavní sezóně je na hradě Rožmberku v provozu i muzeum Hrdelního soudnictví, ve kterém se samotný návštěvník stává součástí expozice a přednášky!

Květinová aranžmá v historických interiérech hradu Rožmberk (1)

Květinová aranžmá v historických interiérech hradu Rožmberk

Květinová aranžmá v historických interiérech hradu Rožmberk.

Hradozámecká noc 2018

Hradozámecká noc 2018

Již tradiční akce na hradech a zámcích. Poslední srpnová sobotní noc je kouzelná: na českých hradech a zámcích vás čekají neuvěřitelné zážitky! Devátý ročník Hradozámecké noci se uskuteční na více než osmi desítkách památek po celé České republice.

Hradozámecká noc Rožmberk

Hradozámecká noc Rožmberk

Večerní prohlídky hradu doplní doprovodný program.