Úvod > Aktuality > Kouzlo krajin Zdeňka Buriana objevte na obnovené výstavě Cesta do pravěku ve Štramberku

Kouzlo krajin Zdeňka Buriana objevte na obnovené výstavě Cesta do pravěku ve Štramberku

Vydáno 17. ledna 2016 Kultura
Český malíř a ilustrátor Zdeněk Burian (1905–1981) doprovodil svými obrázky známé dobrodružné knihy Karla Maye, Julese Verna, Jaroslava Foglara či Eduarda Štorcha. Jeho nejslavnějšími díly jsou zejména rekonstrukce prehistorických živočichů a rostlin, uznávané světovými odborníky. Burian se narodil v Kopřivnici, část života však prožil ve Štramberku. Muzeum každoročně pořádá tematické výstavy z jeho díla, mimo sezonu slouží jako městská galerie. Ve stejné budově sídlí také Městské informační centrum.
Muzeum Zdeňka Buriana ve Štramberku nabízí expozici života a díla světově uznávaného malíře pravěku a dobrodružství, který část života prožil v tomto městě a jehož celoživotní inspirací se stala proslulá jeskyně Šipka. Expozice, která je celoročně přístupná, je tematicky obměňována tak, aby přinášela co možná nejkomplexnější pohled na Burianovo dílo. Výstavy originálů i reprodukcí jsou doplněny nabídkou aktuálně vydávané literatury s malířovými ilustracemi.

Od 5. ledna do 27. března 2016 můžete vyrazit na obnovenou výstavu Cesta do pravěku. Přijďte se podívat na dílo Zdeňka Buriana, který inspiroval Karla Zemana k natočení stejnojmenného filmu Cesta do pravěku.
Lašská naučná stezka Štramberkem

Lašská naučná stezka Štramberkem

Lašská naučná stezka vede obcemi Kopřivnice a Štramberk. Informační tabule představují návštěvníkům nejzajímavější místa v jejich nejbližším okolí. Štramberská část stezky je dlouhá 6 km.

Pravěk na obrazech Zdeňka Buriana ve Štramberku

Pravěk na obrazech Zdeňka Buriana ve Štramberku

Cesta do pravěku, obrazy života pravěkého osídlení, to i mnoho dalšího od světoznámého malíře pravěku a dobrodružství Zdeňka Buriana láká od roku 1992 děti i dospělé do autorova muzea ve Štramberku.

Na celý den do města Štramberk

Na celý den do města Štramberk

Městu i širokému okolí vévodí zřícenina hradu Strallenberg s válcovou věží zvanou Trúba. Pro mlsné jazýčky je zde jedna tradiční perníková pochoutka - Štramberské uši. Přijeďte si na nich pochutnat a dozvědět se, proč se tato báječná sladkost začala ve Štramberku vyrábět.

Další aktuality