Úvod > Aktuality > Kam s dětmi během jarních prázdnin 2018? Máme pro vás další tipy!

Kam s dětmi během jarních prázdnin 2018? Máme pro vás další tipy!

Vydáno 12. února 2018 Zážitky
Portál Kudy z nudy každý den nabízí řadu tipů na zábavu pro celou rodinu. Najdete tu také nápady pro právě probíhající jarní prázdniny, ať už je trávíte na sněhu nebo na blátě. Tento týden (12. až 18. 2. 2018) maji volno děti z Prahy 6 až 10, Chebu, Karlových Varů, Sokolova, Nymburka, Jindřichova Hradce, Litoměřic, Děčína, Přerova, Frýdku-Místku a o týden později (19. 2. až 25. 2. 2018) si odpočinou od učení v Kroměříži, Uherském Hradišti, Vsetíně, Zlíně, okrajových částech Prahy, Mělníku, Rakovníku, Plzni, Hradci Královém, Teplicích a Novém Jičíně.

O prázdninách za masopustním veselím

Maska KobylkyLetošní „jarňákyse leckde kryjí s masopustem. Velkým zážitkem bude pro děti masopust v Hornickém muzeu Příbram, kde se v sobotu 17. února chystá rej masek a žertovné masopustní scénky na havířské téma.

Již 8. ročník tradičního masopustu proběhne také na zámku Sychrov. Akce se koná v prostorách zámeckého parku, který doplní klasická zabíjačka, která k masopustu neodmyslitelně patří, stejně jako sladkosti z kynutého těsta. Nebude chybět ani masopustní průvod.

Ve stejný den se koná masopust také na Slezskoostravském hradě. Čekat vás budou ukázky lidových zvyků, rej masopustních masek, lidové písničky a spousta dobrého jídla.
 

Za lyžníky ze Smržovky nebo z Nového Boru

Lyžníci ze SmržovkyV sobotu 17. února se můžete vrátit zpět v čase - ve Smržovce potkáte originální lyžníky, kterak soutěží v klání ve sjezdu, skoku a dojezdu na dobových ski a v dobovém oblečení. Vše se koná ve Ski areálu Kedr ve Smržovce.

Máte doma staré lyže - práskačky a k tomu pár kousků dobového oblečení? Pak si nenechte ujít sobotní recesistický závod na starých lyžích, který se koná v rámci novoborského masopustu v duchu karnevalu v Novém Boru. Přijít a zasoutěžit může každý, soutěží se v disciplínách "O nejrychlejšího běžkaře", "O nejfešnějšího štramáka" a "O nejstylovějšího lyžníka".
 

Jarní prázdniny na hradě Kašperk

Hrad KašperkJak vypadá legendární hrad Kašperk v zimě? Přijďte se podívat na vlastní oči, protože na jarní prázdniny tu připravili speciální prohlídky pro děti, zaměřené na každodenní život na středověkém hradě. Prohlídky se konají od 3. 2. do 17. 3. každou středu a sobotu od 10 do 16:30 hodin. Prohlídky začínají vždy v těchto časech: 10.30, 11.30, 12.30, 13.30, 14.30, 15.30, v 11 hodin vychází prohlídka v německém jazyce. O prohlídky je velký zájem, proto si své místo určitě rezervujte předem. Vstupenka pro dospělé stojí 100 Kč, pro děti, studenty a seniory 75 Kč, za rodinné vstupné zaplatíte 285 Kč.

Přestože Kašperk patří k nejvýše položeným hradům, dostanete se sem docela pohodlně i v zimě – od hlídaného parkoviště u Českých Domků vede k hradu asi 1,2 km dlouhá cesta téměř po rovině.
 

Prázdniny nejen v zoo

Lední mědvědOriginální svátek oslaví Zoo Brno - 24. až 27. února se tam bude slavit Mezinárodní den ledních medvědů. Pokud jsou vám bílí chlupáči sympatičtí, přijďte je pozdravit do zoo. Pro zájemce bude připravená zábavná soutěž a stezka, na které si budou moct vyzkoušet své znalosti o těchto krásných šelmách. Soutěžní kartu bude možné vyzvednout přímo u pokladen a vyplněnou vhodit do boxu v přednáškovém sále správní budovy. Bude na ní celkem šest otázek a mapa s umístěním nápověd. Tři výherci se mohou těšit na plyšové lední medvědy a další ceny od Zoo Brno.

Vezměte své děti a přijďte si užít jarní prázdniny do zoo Zlín. Po celý týden od 19. do 23. února vždy od 10:30 do 15 hodin můžete zavítat do vzdělávacího centra Tyrolský dům a popustit fantazii při tvorbě zvířátek pro radost i pro výzdobu domova.

KamélieV Zoo Praha sice zvláštní program na jarní prázdniny nechystají, avšak můžete zde navštívit hravá koťata tygra malajského, roztomilé mládě opičky guerézy pláštíkové nebo pomalu odrůstající slůňata, paterčata vlků nebo mladá geparďata. Svými potomky se pochlubí také koně převalští.

V neděli 25. února si nenechte ujít komentované prohlídky výstavy Kamélie dell´arte, oblíbené komentované prohlídky výstavy kamélií v Kroměříži. Provede vás Lenka Křesadlová z Metodického centra zahradní kultury v Kroměříži.
 

Matějská pouť v Praze začíná 24. února!

Matějská pouť PrahaCo by to bylo za prázdniny bez Matějské pouti? Ta letošní začne už v sobotu 24. února a bude se na pražském Výstavišti konat až do 15. dubna. Ve všedních dnech od úterý do pátku je otevřeno od 13.00 do 21.00 hod., v sobotu a v neděli od 10.00 do 22.00 hod. Stejně jako o víkendu je otevřeno během prázdnin a velikonočních svátků. Vstupné na Matějskou pouť je 30 Kč o víkendu a ve všední den zdarma, bezplatný vstup mají i děti do 120 centimetrů. Nejmenší návštěvníci se kromě autíček, autodromů, nejrůznějších kolotočů, Buggy aut, nafukovacích skákadel či vláčků mohou těšit i na dětské tanky, které se podobají malým čtyřkolkám a dá se s nimi projet překážková dráha v terénu.

Starší a odvážnější návštěvníci se určitě rádi pobaví, vyzkouší svou odvahu a přijdou načerpat dávku adrenalinu na velkých moderních technických zařízeních, která budou opět instalována v holandském lunaparku i na české atrakci Katapult. Namátkou lze zmínit z novinek atrakci Extreem (Houpačka 70 m), atrakci Bungle (Katapult), Ghost Rider (Break Dance) a další tradiční Booster, hydraulika Jumbo nebo strašidelný zámek Triller. Dále známé Snow J. E. T. Caroussel - 50m vysoký řetízkový kolotoč, Sound Maschine, horskou dráhu Mouse, Simulátor a další desítky atrakcí včetně rozmanitých her zručnosti.
Zoo Praha - pátá nejlepší zoo na světě

Zoo Praha - pátá nejlepší zoo na světě

Zoologická zahrada hl. města Prahy se nachází v krásném, členitém terénu Trojské kotliny. Otevřeno má denně (včetně víkendů a svátků) od 9 hodin. Najdete zde 10 pavilonů, 150 expozic, 2 restaurace, 7 občerstvení, lanovou dráhu, vláček i další atrakce pro děti i dospělé.

Matějská pouť 2019 v Praze

Matějská pouť 2019 v Praze

Matějská pouť se koná v areálu Výstaviště Praha, kde na vás čekají tradiční i nové zahraniční atrakce. Pobavíte se na horské dráze, centrifuze, ve strašidelném zámku, domě smíchu, u střelnic, na kolotočích, houpačkách, skákacích hradech, houpacích lodích nebo na lochnesce.