Úvod > Aktuality > International Jazz Festival Praha je v plném proudu

International Jazz Festival Praha je v plném proudu

Vydáno 7. října 2017 Kultura
Podobně jako k jarním měsícům v Praze patří festival vážné hudby Pražské Jaro, je podzim spojený s pořádáním Mezinárodního jazzového festivalu v jzzovém klubu Reduta. Série koncertů představuje jak mezinárodní umělce oceněné mnoha cenami včetně Grammy, tak špičky české jazzové scény. Letošní podzim je opět ve znamení světových hudebních hvězd a legend. International Jazz Festival Praha, jeden z nejstarších jazzových festivalů v Evropě, pořádá letos již 39. ročník a jako každý rok je pro všechny návštěvníky připravena po celý říjen velká porce špičkové hudby.

Mezinárodní jazzový festival PrahaV komorní atmosféře legendárního jazzového klubu Reduta, jehož akustika patří mezi nejlepší v Praze, předvedou po celý říjen až do 5. listopadu svoje dovednosti muzikanti zvučných jmen. Od dixielandu po blues, od klasického jazzu po fusion. Každý fanoušek dobré hudby na úrovni si přijde na své.

Letošní mezinárodní jazzový festival nabídne desítky výjimečných koncertů: Unikátní jazzové uskupení Patrizia Ferrara & Danny Grissett Trio nabídne 10. října svůdný hlas slečny Ferrary, mistrovskou klavírní hru Dannyho Grissetta i výtečná basová sóla Tomáše Baroše. Excelentní americký bubeník Gene Jackson, člen tria Herbieho Hancocka, přesvědčí 23. října pražské publikum o své neuvěřitelné žánrové rozmanitosti. Mistra skatu, pozoruhodného zpěváka a hráče v jedné osobě, Michaela Maye, uslyší publikum společně s kapelou skvělého pianisty Marka Novotného 22. října. Skutečně monumentální zážitek poskytne jazzová diva a velmistryně altu Marianne Solivan, kterou 29. října na piano doprovodí rakouský průkopník moderního jazzu Walter Fischbacher. Až z dalekého Bali přiletí 3. listopadu jazzová diva, přirovnávaná kritiky k Elle Fitzgerald - úchvatná Dian Pratiwi. Pro ty, kteří si potrpí na skutečně velká uskupení, je určen koncert East West European Jazz Orchestra (též 3. listopadu), sdružující hudebníky ze západní a východní Evropy a kombinující prvky klasického jazzu i etnické hudby.

Pro fanoušky českého jazzu máme skvělé zprávy. Účast přislíbily takové veličiny jako Milan Svoboda a jeho kvartet (19. října), jeden z nejlepších současných jazzových pianistů a skladatelů, či Jan Hasenöhrl (23. října), zakladatel Českého národního symfonického orchestru a sám skvostný trumpetista, se svým projektem Tribute To Head Hunters. Těšit se můžete též na Prague Big Band (27. října) pod taktovkou Milana Svobody, jeden z nejznámějších a nejdéle hrajících českých big bandů. Pro milovníky blues a foukací harmoniky bude požehnáním koncert Charlie Slavík Revue & The Rhythm Girls 13. října. Spojení italského a českého jazzu zajistí MUH Trio úžasného basisty Františka Uhlíře a pianisty Roberta Magrise dne 17. října.

Kromě výše zmíněných bude Reduta od začátku října do pátého listopadu hostit mnoho dalších umělců ze všech koutů světa.

Reduta Jazz Club

Reduta Jazz Club

Reduta Jazz Club je již od nepaměti legendárním místem, kde se snoubí skvělá hudba, neotřelá zábava a historie. Brzy po otevření se Reduta stala vyhledávaným podnikem všech milovníků jazzu a je tomu tak dodnes. Přijďte se i Vy nechat okouzlit jedinečnou atmosférou!