Úvod > Aktuality > Hradeckými lesy se o víkendu proženou cyklisté i běžci

Hradeckými lesy se o víkendu proženou cyklisté i běžci

Vydáno 16. ledna 2016 Zimní sporty
V lednu na kolo? A co rovnou na cyklomaraton? Jednoho takového se můžete zúčastnit už tuto sobotu v Hradci. Kromě jízdy na kole se bude také běhat. Winter Run začíná v 11 hodin. Cyklomaraton Winter o dvě hodiny později na Biřičce na Novém Hradci.
Lákavý program běhu Winter Run a cyklomaratonu slibuje skvělou podívanou v podobě cyklistických a běžeckých závodů po lesních tratích.

Trať cyklistického závodu na 20 nebo 40 km povede po lesních cestách, na trase nebudou chybět občerstvovací stanice s horkým čajem a grogem. Zimní závod se bude letos konat již posedmé, vloni se jej účastnily stovky startujících.

V městských lesích blízko Hradce Králové můžete běhat, jít na procházku a najdete zde i naučné stezky, například Galaktickou a Planetární.
Galaktická a Planetární stezka v Hradci Králové

Galaktická a Planetární stezka v Hradci Králové

Pokud se chcete vydat na procházku do přírody a ještě se něco užitečného dozvědět, rozhodně nevynechejte putování po Galaktické nebo Planetární stezce, které vás vedle krásné přírody Nového Hradce Králové a městských lesů povedou i po naší sluneční soustavě a mléčné dráze.

Hradeckými Městskými lesy na běžkách

Hradeckými Městskými lesy na běžkách

V Městských lesích u Hradce Králové mohou za dobrých sněhových podmínek běžkaři využít upravené stopy o celkové délce 25 kilometrů. Rovinatý terén zaručuje i začátečníkům bezpečné podmínky bez prudkých sjezdů a stoupání.

Lesní okruh pro in-line bruslení u Hradce Králové

Lesní okruh pro in-line bruslení u Hradce Králové

Lesní okruh pro in-line bruslaře a cyklisty v lesích u Hradce Králové je téměř dokonalý. Rovná a dostatečně široká silnice s pěkným asfaltem protíná s geometrickou přesností les. Svým profilem a přehledností je inline stezka bez problémů vhodná od začátečníků, dětí až po výkonnostní bruslaře.