Úvod > Aktuality > Hrad Šternberk připravil prohlídky již první březnový víkend

Hrad Šternberk připravil prohlídky již první březnový víkend

Vydáno 28. února 2017 Památky
Po krátké zimní přestávce se již v březnu otevřely brány hradu Šternberk. Otevřeno bude už v sobotu 4. 3. 2017. Pro návštěvníky na hradě připravují na každý den celkem tři prohlídky, začínající v 10, 12 a 14 hodin. Provázet se bude na obou prohlídkových okruzích. Základní okruh Liechtensteinské sbírky zahrnuje prohlídku prvního patra hradu včetně unikátního osobního výtahu. Velký okruh nazvaný „Celým hradem – Liechtensteinské sbírky a zaniklá šlechtická sídla“, zahrnuje první i druhé patro hradu.
Vždy jsou naplánovány tři prohlídky, které budou začínat v 10.00, 12.00 a 14.00 hodin. Vybrat si můžete ze dvou návštěvnických okruhů. 1. okruh Liechtensteinské sbírky čítající první patro hradu nebo 2.velký okruh, kde si prohlédnete celý hrad.

Navštívit hrad Šternberk bude možné i v další soboty 11., 18. a 25. března 2017. Nenechte si ujít jedinečnou příležitost shlédnout půdu hradu Šternberk, která prošla v roce 2015 generální rekonstrukcí. Tyto prostory je možné navštívit pouze při ojedinělých příležitostech. Ceny vstupného budou odpovídat výši za první návštěvnický okruh. Plné vstupné činí 110 Kč, snížené 80 Kč a rodinné vstupné 300 Kč.

Od dubna 2017 se můžete těšit na pravidelný víkendový provoz. Těší se na vás viděnou na hradě Šternberk.
Městská památková zóna a klikotoče ve Šternberku

Městská památková zóna a klikotoče ve Šternberku

Turisté ve Šternberku mohou využití unikátní klikotoče v historickém centru. Turistům poskytují zvukové informace o konkrétním místu. Nahrávka se spustí ve zvoleném jazyce až poté, co lidé zatočí klikou spouštějící mechanismus. Navštívit můžete 9 zastavení v městské památkové zóně.

Šternberské historické loutky

Šternberské historické loutky

Stálou expozici věnovanou historii loutkového divadla si můžete prohlédnout v bývalém augustiniánském klášteře ve Šternberku. Staré kulisy a loutky, které se před časem náhodně našly při úklidu v kulturním domě v místní části Dalov.

Státní hrad Šternberk

Státní hrad Šternberk

Dominantou města Šternberk na okraji Nízkého Jeseníku je stejnojmenný hrad. Tento moravský hrad se stal kolébkou moravské větve rodu Šternberků a následně i majetkem dalších významných rodů – pánů z Kravař, Berků z Dubé, knížat z Minsterberka a Lichtenštejnů.

Další aktuality

2.1.
2018
Hrad Helfštýn otevře první lednovou sobotu své brány

Hrad Helfštýn otevře první lednovou sobotu své brány

Střední Morava a Jeseníky | Památky
22.12.
2017
Hrad Bouzov bude otevřen i mezi svátky

Hrad Bouzov bude otevřen i mezi svátky

Střední Morava a Jeseníky | Památky