Úvod > Aktuality > Hrad Šternberk připravil prohlídky již první březnový víkend

Hrad Šternberk připravil prohlídky již první březnový víkend

Vydáno 28. února 2018 Památky
Po krátké zimní přestávce se již v březnu otevírají brány hradu Šternberk na Moravě. Otevřeno bude od soboty 3. 3. 2018. Pro návštěvníky na hradě připravují na každý den celkem šest prohlídek, které jsou k dispozici od 10 do 15 hodin. Provázet se bude na obou prohlídkových okruzích. Základní okruh Liechtensteinské sbírky zahrnuje prohlídku prvního patra hradu včetně unikátního osobního výtahu. Druhý okruh nazvaný „Jak se žilo na šlechtickém sídle“, zahrnuje druhé patro hradu a navazuje na první okruh.
Každou březnovou sobotu jsou naplánovány tři prohlídky, které budou začínat v 10:00, 12:00 a 14:00 hodin na 1. okruhu "Liechtensteinské sbírky" v prvním patře hradu.

V 11:00, 13:00 a 15:00 hodin začíná 2. okruh "Jak se žilo na šlechtickém sídle", který vám ukáže převážně druhé patro hradu.

Navštívit hrad Šternberk bude možné i v další soboty 10., 17. a 24. března 2018. Nenechte si ujít jedinečnou příležitost zhlédnout letošní novinku: první představení nově instalované tapiserie "Ideální krajina" ve velkém sále hradu! Ceny vstupného jsou pro 1. okruh: 130 Kč a na 2. okruh: 120 Kč. Při zakoupení vstupenky na oba okruhy současně vám na hradě poskytnou slevu!

Od dubna 2018 se můžete těšit na pravidelný víkendový provoz.
Státní hrad Šternberk

Státní hrad Šternberk

Dominantou města Šternberk na okraji Nízkého Jeseníku je stejnojmenný hrad. Tento moravský hrad se stal kolébkou moravské větve rodu Šternberků a následně i majetkem dalších významných rodů – pánů z Kravař, Berků z Dubé, knížat z Minsterberka a Lichtenštejnů.

Městská památková zóna a klikotoče ve Šternberku

Městská památková zóna a klikotoče ve Šternberku

Turisté ve Šternberku mohou využití unikátní klikotoče v historickém centru. Turistům poskytují zvukové informace o konkrétním místu. Nahrávka se spustí ve zvoleném jazyce až poté, co lidé zatočí klikou spouštějící mechanismus. Navštívit můžete 9 zastavení v městské památkové zóně.