Úvod > Aktuality > Gene Jackson pokřtí společné CD s Ondřejem Štveráčkem v legendární Redutě

Gene Jackson pokřtí společné CD s Ondřejem Štveráčkem v legendární Redutě

Vydáno 13. března 2016 Kultura
Proslulý americký bubeník Gene Jackson, který byl dlouholetým spoluhráčem Herbieho Hancocka či Davea Hollanda přijíždí ve dnech 20 a 21. března 2016 koncertovat do Prahy a představit nové album na kterém spolupracoval s českou saxofonovou špičkou Ondřejem Štveráčkem.
Gene JacksonVe dnech 20 a 21. března 2016 v pražské Redutě zahraje známý americký bubeník Gene Jackson, který je považován za mistra všech rytmických stylů a své renomé si získal převážně díky své hráčské všestrannosti. Gene Jackson se našemu publiku představí v kvartetu předního českého saxofonisty Ondřeje Štveráčka, se kterým spolupracoval na novém albu nazvaném CALM. Tento unikátní hudební projekt uvede klub Reduta hned dvakrát a návštěvníci druhého koncertu budou také svědky křtu nového CD, které právě vychází u vydavatelství New Port Line.

Hudební kariéru Gena Jacksona zdobí spolupráce s takovými jazzovými velikány, jako jsou třeba Herbie Hancock, Dave Holland, Michelle Rosewoman, Elvis Costello či Jorge Sylvester. Nelze opomenout také jeho účinkování ve slavném Newyorském Mingus Big Bandu či spolupráci s německým tenorsaxofonistou Christofem Lauerem.

Ondřej Štveráček patří k nejvýraznějším postavám české jazzové scény, vystupuje s Rozhlasovým Big Bandem Gustava Broma, v Saxtetu Štěpána Markoviče, s Davidem Dorůžkou nebo Jaromírem Honzákem. Není tedy náhodou, že se cesty těchto dvou špičkových muzikantů protínají právě na půdě Reduta Jazz Club. Jejich vystoupení bude určitě opravdovou lahůdkou nejen pro milovníky jazzu, ale kvalitní hudby vůbec.
Reduta Jazz Club

Reduta Jazz Club

Reduta Jazz Club je již od nepaměti legendárním místem, kde se snoubí skvělá hudba, neotřelá zábava a historie. Brzy po otevření se Reduta stala vyhledávaným podnikem všech milovníků jazzu a je tomu tak dodnes. Přijďte se i Vy nechat okouzlit jedinečnou atmosférou!