Úvod > Aktuality > Festival Živá ulice v Plzni v neděli zakončí oblíbený festival polévky

Festival Živá ulice v Plzni v neděli zakončí oblíbený festival polévky

Vydáno 31. srpna 2017 Gurmánská turistika
Plzeň už tradičně čeká poslední část multižánrového festivalu Živá ulice, oblíbený Festival polévky. Areál Plzeňského Prazdroje provoní desítky druhů polévek. Ochutnávat můžete asijskou exotiku, mexické speciality, rybí polévky i českou klasiku. Festival se koná 3. září od 12.00 do 18.00 hodin. Všechny polévky jsou navíc soutěžní, a tak můžete v neděli 3. září hlasovat o tu nejlepší.
Ve 40litrových kotlích dovezených z Maďarska přímo před zraky diváků budou vařit vyhlášené nejen plzeňské restaurace a bistra.

V nabídce bude dosud největší výběr, který kdy Festival polévky nabídl. K ochutnání budou české tradiční polévky, ale i exotické chutě z Vietnamu či Mexika. Chybět nebudou ani rybí speciality a mořské plody.

Festival polévky se v Plzni bude konat už poosmé. Letos na jaře se poprvé přemístil z náměstí Republiky do areálu Plzeňského Prazdroje, kde se uskuteční i první zářijovou neděli.
Jak se pivo vaří – prohlídkový okruh pivovarem Gambrinus

Jak se pivo vaří – prohlídkový okruh pivovarem Gambrinus

V pivovaru Gambrinus se lidé dozvědí více o jeho historii i vaření piva Nahlédnou do původních i současných výrobních prostor a samozřejmě ochutnají, co se zde právě navařilo. Součástí trasy je i senzorická prezentace surovin nebo škola čepování piva.

Prohlídka pivovaru Plzeňský Prazdroj

Prohlídka pivovaru Plzeňský Prazdroj

Věděli jste, že ležák Pilsner Urquell inspiroval více než dvě třetiny všech světových piv, dodnes označovaných jako pils, pilsner, pilsener? Přijďte na prohlídku pivovaru Plzeňský Prazdroj a poznejte příběh legendy zrozené v roce 1842.

Festival Polévky v Plzni

Festival Polévky v Plzni

Když kdysi dávno vzniklo rčení, že polévka je grunt, určitě tím nebyla myšlena polévka z pytlíku, ale domácí s láskou vařený pokrm, co zahřeje a zasytí. Ale jak často máte čas něco tak dobrého uvařit? Přijďte se inspirovat do areálu Plzeňského Prazdroje.

Léto v Prazdroji 2018

Léto v Prazdroji 2018

Léto se blíží a s ním i tradiční festival Léto v Prazdroji! Letos se koná již 15. ročník a kromě oblíbených čtvrtečních koncertů na nádvoří pivovaru jsou pro vás každý prázdninový pátek připraveny i letní kina.

Další aktuality