Úvod > Aktuality > Festival Obzory zve outdoorové nadšence na přednášky, adrenalinové filmy a workshopy

Festival Obzory zve outdoorové nadšence na přednášky, adrenalinové filmy a workshopy

Vydáno 8. listopadu 2017 Zážitky
Osobnosti české scény extrémních sportů a cestování tento víkend 11. a 12. listopadu představí čerstvé expedice, podělí se o know-how pro oblíbené venkovní sporty, navíc se můžete těšit na orientální jídlo a projekce vybraných extrémních filmů. To vše v přátelské atmosféře fajn lidí spjatých s přírodou a pohybem v ní.
Dominikánská republikaNejvětší český cestovatelsko-outdoorový festival Obzory už počtvrté představí letošní nejúspěšnější expedice v čele s osobnostmi jako je Freya Hoffmeister, Mára Holeček, Petr Horký nebo Petr Jan Juračka. Podíváte se do zákulisí sportovních osobností Petra Vabrouška, Peggy Marvanové nebo Edity Vopatové. Do světa 3D fotografie vás zavede horolezec Honza Tráva a jeskyňář Marek Audy.

Na interaktivních workshopech nasbíráte know-how na skialpy, vodu, běžky, vysokohorskou turistiku i ferraty, naučíte se přežít v divočině, správně si zabalit batoh a získáte detailní tipy na konkrétní túry a výstupy nejen v Alpách. Taky si můžete zatancovat, zabubnovat, malovat henou, uvařit čaj nebo indickou dobrotu a zahrát na didžeridu. Cestovatelé se podívají mimo jiné do Indie, Íránu, Jihovýchodní Asie, Dominikánské republiky, Keni, Kolumbie, Bolívie, Ekvádoru, Švýcarska a Rumunska.

ŠvýcarskoNa chodbách pak ve třech patrech potkáte desítky odborníků, s nimiž se můžete osobně poradit u jejich konzultačních i prodejních stánků a projdete si výstavu špičkových výrobků a novinek. Nebude chybět například outdoorové oblečení Faramugo a botky Prabos z unikátní české nanomembrány, komplexní rady na cesty od CK Kudrna, lana Tendon včetně ukázky pevnosti a řezání lan a vázání uzlů, poradce pro cestovatelskou medicínu Avenier, nová kolekce oblečení od Hannah, solární panely, power banky, světla, reproduktory: kompletní řešení pro nabíjení na cestách od Goal Zero, nafukovací čluny Gumotex, prezentace nejširší nabídky cyklistických zájezdů na českém trhu s CK Adventura, outlet značek Icebreaker, Salewa, Kama a The North Face, designové stírací mapy Travel map nebo třeba nejlepší cestopisné knihy z nakladatelství Jota či oblíbené průvodce Lonely Planet s 25% a 50% slevou.

Vstupenka na festival stojí 390 korun, celovíkendová pak 550 Kč. Festival se koná na Filozofické fakultě UK v Praze 1 (náměstí Jana Palacha 1/2).