Úvod > Aktuality > Hospital Kuks umožní od ledna 2017 zimní prohlídky pro skupiny

Hospital Kuks umožní od ledna 2017 zimní prohlídky pro skupiny

Vydáno 1. ledna 2017 Kultura
Velkolepý projekt lázeňského areálu s mnoha uměleckými díly, citlivě zakomponovaný do krajiny, vypracoval zřejmě italský architekt Giovanni Battista Alliprandi na objednávku hraběte Františka Antonína Šporka. Letos druhým rokem Kuks nabízí od ledna 2017 zimní prohlídky pro předem objednané skupiny.
Kuks Ladislav RennerOd ledna do konce března 2017 je možné navštívit Hospital Kuks po předchozím objednání. Podmínkou jsou objednávky pro skupiny o desti a více členech. Prohlídku je možné absolvovat ve všední den od 9:00 do 16:00. Datum a čas prohlídky je možné si domluvit na telefonním čísle 499 692 161 (ve všední dny od 8:00 do 15:30) nebo případně kontaktovat sl. Markétu Sýsovou na e-mailu sysova.marketa@npu.cz. 

Při objednání uveďte datum a čas začátku prohlídky, zvolený prohlídkový okruh, počet osob a případná specifika skupiny (studenti, senioři, ZTP, cizojazyčná skupina apod.). Pokud chcete navštívit pouze expozice Českého farmaceutického muzea (historii lékáren a výroby léků), můžete rezervaci učinit prostřednictvím on-line rezervace na stránkách ČFM.

Na prohlídku doporučujeme teple se obléci, protože interiéry objektu nejsou temperovány. Turistická sezóna 2017 pro veřejnost bude zahájena až v sobotu 1. dubna.
Naučná stezka Betlém - procházka barokem na Kuksu

Naučná stezka Betlém - procházka barokem na Kuksu

7 km dlouhá okružní naučná stezka Betlém - Kuks. Na trase naučné stezky jsou umístěny informační panely, které vás seznámí s historií jednotlivých památek.

Hospital Kuks - zcela ojedinělá barokní architektura

Hospital Kuks - zcela ojedinělá barokní architektura

Hospital Kuks naleznete ve stejnojmenné obci Kuks nedaleko městečka Jaroměř. V malebném údolí Labe na začátku 18. století nechal postavit František Antonín Špork (Sporck - 1662 – 1738) nejprve lázeňské budovy se zámkem a panským hostincem, a to díky léčivému pramenu, který zde vyvěral.

České farmaceutické muzeum v Kuksu

České farmaceutické muzeum v Kuksu

České farmaceutické muzeum je střediskem Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové. V prostorách Hospitálu Kuks provozuje dvě stálé expozice k dějinám české farmacie.