Úvod > Aktuality > Do krokodýlí zoo v Protivíně můžete i v zimě

Do krokodýlí zoo v Protivíně můžete i v zimě

Vydáno 3. února 2016 Příroda
Krokodýlí zoo v Protivíně má otevřeno i v zimě. Prohlídky se konají v zimním období každý den od 10 do 16 hodin. Každou sobotu mohou návštěvníci vidět krmení krokodýlů kubánských, nejagresivnějšího druhu ze všech krokodýlů. Od 10:30 hod a od 14:00 hod. krmení nejagresivnějšího a nejrychlejšího druhu krokodýlů na světě. Skupina 21 krokodýlů kubánských vám předvede, jak se umí poprat o kořist. Tím však nekončíme! Ihned poté následuje krmení "golema"! Krokodýlí obr, téměř pětimetrový samec krokodýla mořského, se se svou kořistí nemazlí, nevěříte?
Už máte ve svém albu foto s krokodýlem? Unikátní fotografování s mládětem krokodýla filipínského či siamského probíhá vždy v neděli po komentované prohlídce s průvodcem vždy v celou hodinu.

V souvislosti s otevřením Galerie Bílý Gaviál, kde probíhá výstava wildlife foto Do divočiny, nabízí zoo možnost pořizovat vlastní snímky. Každou středu mohou návštěvníci pořizovat v zoo fotografie aparátem bez blesku.

Protivíně vznikla největší skupina gaviálů indických chovaných na světě, mimo Indický subkontinent. Krokodýlí zoo Protivín vznikla na základě soukromého chovu provozovatele této zoo Miroslava Procházky. Původní chov probíhal v zázemí jeho zemědělské farmy ve Chvalšinách, od roku 2005 je budována expoziční část zoo v Protivíně. Farma ve Chvalšinách zůstala zachována a slouží jako chovatelská a zásobovací farma pro zoo.
Expozice Exotická příroda

Expozice Exotická příroda

Památník města Protivína nabízí svým návštěvníkům pestrou a různorodou expozici.

Zoologické muzeum a galerie Protivín

Zoologické muzeum a galerie Protivín

Přijeďte se podívat do nového zoologického muzea na kostry a dermoplasty exotických ryb, plazů, obojživelníků a velkých zvířat (nosorožců, žiraf, slonů) a potěšit se výtvarným uměním protivínského rodáka Jiřího Koláře - světově uznávaného výtvarníka a básníka.

Krokodýlí zoo Protivín

Krokodýlí zoo Protivín

Navštivte největší evropskou kolekci krokodýlů, aligátorů, kajmanů a gaviálů. Soukromý zemědělec a zároveň i chovatel ing. Miroslav Procházka vybudoval v centru Protivína na Písecku první krokodýlí zoo v České republice. Uvidíte 22 druhů krokodýlů z 23 popsaných na Zemi na ploše 2000m².

Lipno Card - karta hosta (1)

Lipno Card - karta hosta

Lipno Card je karta hosta, která vám umožní plnohodnotně prožít váš pobyt na Lipensku, poznat hlavní atraktivity regionu, užít si zábavu, relaxovat a získat nové zážitky. Karta má celoroční platnost, tzn. že jejích výhod můžete využít i v létě!

Další aktuality