Úvod > Aktuality > Dětenice ani v zimě nespí

Dětenice ani v zimě nespí

Vydáno 10. ledna 2016 Zážitky
I v zimních měsících se můžete vydat do Zámeckého resortu Dětenice. V sobotu se zde pravidelně konají Strašidelné prohlídky s čarodějnicí Žizeldou a v neděli si můžete projít zámecké komnaty při klasické prohlídce zámku. K vidění je toho zde spousta: unikátní sbírka zbraní Maltézských rytířů, rozsáhlá kolekce loveckých trofejí, krásně zařízené komnaty, vzácné kusy nábytku...
Nebojíte se strašidel a dalších pozoruhodných pohádkových bytostí? Věří vaše ratolesti na peklo a čerty? Připomeňte si společně, jak končí zlobivé děti v pohádkách. Neváhejte ani chvilku a prohlédněte si zámek Dětenice. Každou sobotu od 10 do 17 hodin na ně čeká  netradiční prohlídka zámku, při které  za světla plápolajících svíček zdejší ježibaba Žizelda barvitě a po svém povypráví příběh o tom, jak se na Dětenicích žilo. Hodné děti se nemají čeho bát,  bavit se bude celá rodina. Při prohlídce zámku Dětenice  je možné vidět čtrnáct plně zařízených pokojů a nástěnné malby,   barokní a rokokové štuky.

Na rodinném výletě v Dětenicích se velmi dobře občerstvíte a najíte ve středověké krčmě. A nejen dámám chutná dětenické pivo lásky, které se vaří v místním pivovaru.
Středověký hotel Dětenice - návrat do doby dávno minulé

Středověký hotel Dětenice - návrat do doby dávno minulé

Místo, kde prožijete noc, která se pro vás stane nezapomenutelným zážitkem. Nový středověký hotel poskytuje naprosto unikátní interiéry, které vás vrátí v čase do vzdáleného středověku.

Zámecký pivovar Dětenice

Zámecký pivovar Dětenice

Zámecký pivovar má bohatou historii. Původní budova pivovaru byla částečně přestavěna na oblíbenou Středověkou krčmu a z další historické části vzniklo muzeum piva. Během prohlídky pivovarského muzea se seznámíte s výrobou kvasnicového piva způsobem starým 200 let.

Barokní zámek a pivovar v Dětenicích - jedinečný tip na výlet do Českého ráje

Barokní zámek a pivovar v Dětenicích - jedinečný tip na výlet do Českého ráje

Na prahu 3. tisíciletí, v letech 1998 – 2000, byl zámek Dětenice renovován a po 60 letech znovu otevřen veřejnosti. Na zámku se konají historické programy, rokokové plesy a středověké hostiny. V sousedství zámku je opravena historická budova pivovaru se středověkou krčmou a výrobou vlastního piva...

Středověká krčma Dětenice

Středověká krčma Dětenice

Máte rádi středověk? Krčma Dětenice nabízí všem návštěvníkům naprosto ojedinělý zážitek - přenesete do období středověku se vším, co k němu patří. Středověké speciality se připravují na otevřeném ohni, jí se rukama, obslouží vás personál v dobových kostýmech.

Strašidelné soboty na zámku Dětenice

Strašidelné soboty na zámku Dětenice

Každou sobotu se konají na zámku Dětenice prohlídky v doprovodu strašidelných bytostí. Přijeďte se trochu bát i zasmát. Strašidelné prohlídky jsou vhodné zejména pro děti, ale pobaví i dospělé.