Úvod > Aktuality > Cestovatelský festival Kolem světa začne v Brně

Cestovatelský festival Kolem světa začne v Brně

Vydáno 7. listopadu 2017 Zážitky
O víkendu 11. a 12. listopadu začíná největší cestovatelský svátek festival Kolem světa. Konat se bude v Brně v Kongresovém sále BVV. Svým bohatým programem zaujme každého příznivce cestování a poznávání cizích kultur. Těšit se můžete na země všech kontinentů, komentované projekce, fotografie z nedostupných míst světa, přednášky a cestovatelská setkání. To vše i mnohem víc přináší největší cestovatelský svátek v České republice – festival Kolem světa.
Trek v HimalájíchDalší ročník festivalu Kolem světa představí známé osobnosti a v komentovaných projekcích rozmanité kouty naší planety. Silnou sestavu hostů spatříte při třídenním maratonu přednášek v Kongresovém centru BVV o víkendu 11. a 12. listopadu 2017.

Zahraničním hostem festivalu bude Annisa Harumi, která se před několika lety přestěhovala z Indonésie do České republiky a jako hlavní šéfkuchař vystřídala několik dobrých restaurací. Dnes vaří na objednávku pro různé eventy se zaměřením na tu nejzajímavější exotiku.

Dále se můžete těšit na taneční vystoupení - v sobotu předvede tanečnice Lila Mohini tanec z Radžastánu (14:30) a tanec bharatanatyam (19:00). V neděli vystoupí tanečnice Malika a skupina Malikai Mughal s tyčkami Dandiya (15:30) a večer předvedou Bollywood dance (19:00).
 

Cestovatelé v hlavním programu

Nový ZélandV hlavním programu festiavlu se setkáte s Vladislavem Tomášem Jirouškem, cestovatelem, publicistou,  fotografem a emeritním ředitelem Zoo Jihlava. Všem zájemcům povypráví v sobotu 11.11. v sále A od 11 hodin o krásách Nového Zélandu. Nový Zéland je ukázkou většiny světových biotopů na jednom místě. Je to ideální destinace pro cestovatele začátečníky, vše perfektně funguje, bohužel je to dost daleko.

Hedvábnou stezkou přes Írán a Pákistán do indického Ladakhu - busem, vlakem i stopem – až do zapomenutých buddhistických vesniček a klášterů v indickém Tibetu vás vezme v sobotu v sále A v 19:00 hodin Josef Hladký. Příležitostný cestovatel převážně po zemích východních, vodák, dříve jeskyňář, organizátor akcí Hnutí Brontosaurus. Před lety se vydal po zemi přes Írán a Pákistán na trek po indických Himálájích, dále vystoupal na íránský Damávand a turecký Kaçkar Dağı. Největší nebezpečí však nalezl v Brně, po sražení autem zůstal na invalidním vozíku, ale cestování se jen tak vzdát nehodlá!

s Avií napříč Jižní AmerikouJak se dá jet s Avií napříč Jižní Amerikou zjistíte v neděli 12.11. opět v sále A ve 13:15 hodin. O své neobyčejné cestě vám bude povídat geolog Vojtěch Wertich. Jak sám říká: "letos v zimě jsme se spolu s dalšími devíti „magory“ dobrovolně zavřeli do jednoho auta z roku 1974 a 4 měsíce brázdili Jižní Ameriku".

Národní parky Tanzánie a Zanzibar představí Jana Kupčáková, specialistka IT, která se ve volných chvílích utíká do světa fotografie. Do země na východním pobřeží afrického kontinentu, jejíž národní parky jsou plné divoké zvěře a rozmanitosti přírodních krás vás vezme v neděli 12.11. v 15:30 hodin, v sále A.

Ve stejný den si pro vás nachytali zajímavé povídání také Jana a Karel Wolfovi. V 16:45 (sál A) s nimi objevíte krásy magického Islandu. Jeden z mála koutů našeho starého kontinentu, kde se člověk může ještě ztratit v kouzelné přírodě bez lidí, obklopen horami, ledovci a monumentálními vodopády.
BVV - Brněnské výstaviště

BVV - Brněnské výstaviště

Veletrhy Brno navazují ve svém podnikání na tradici, která byla zahájena v roce 1928 Výstavou soudobé kultury v Československu. Na začátku 20. století vznikl jeden z nejznámějších evropských výstavních areálů. Brněnské výstaviště bylo otevřeno v roce 1928 a patří ke skvostům funkcionalismu.

Cestovatelský festival Kolem světa v Brně 2018

Cestovatelský festival Kolem světa v Brně 2018

Země všech kontinentů, komentované projekce, fotografie z nedostupných míst světa, přednášky, cestovatelská setkání, výjimečné osobnosti. To vše i mnohem víc přináší největší cestovatelský svátek v České republice – festival Kolem světa.