Úvod > Aktuality > Arcidiecézní muzeum v Olomouci oslaví deset let otevření novou expozicí

Arcidiecézní muzeum v Olomouci oslaví deset let otevření novou expozicí

Vydáno 27. února 2016 Kultura
Novou stálou expozicí oslaví Arcidiecézní muzeum deset let od svého otevření. Představí dosud nevystavené exponáty a mezi hlavní klenoty bude patřit dílo španělského manýristy El Greca, které do Olomouce přijede z New Yorku. Kvůli úpravám bude expozice od začátku března do 1. června uzavřena.
arcidiezni-muzeum.jpgArcidiecézní muzeum Olomouc oslaví v červnu deset let od svého otevření. Při této příležitosti se dočká komplexní obměny jeho stálá expozice, která v 16 výstavních sálech představuje na 300 uměleckých skvostů z 11. až 18. století ze státních a církevních sbírek.

Muzeu umění se podařilo prostřednictvím olomouckého arcibiskupství navázat spolupráci s věhlasným Metropolitním muzeem v New Yorku. Na oslavu výročí otevření Arcidiecézního muzea se díky tomu objeví klenot z tamních sbírek - dílo světoznámého španělského manýristy El Greca.

Obměněnou stálou expozici doplní nový knižní průvodce muzeem a rozšířená bude i nabídka edukačních pomůcek. Vedle dětského průvodce a kolekce výpravných samoobslužných listů je v plánu vytvoření interaktivní zóny přímo v expozici. Stavební úpravy a instalace si však vyžádají omezení provozu pro veřejnost. Od 8. března do 1. června bude proto expozice uzavřená.
Arcidiecézní muzeum Olomouc - obdivujte výtvarná díla olomoucké arcidiecéze

Arcidiecézní muzeum Olomouc - obdivujte výtvarná díla olomoucké arcidiecéze

Arcidiecézní muzeum Olomouc představuje místo, kde se vyjímají výtvarná díla olomoucké arcidiecéze, včetně nádherného arcibiskupského kočáru. Muzeum bylo založeno v roce 1998 jako součást Muzea umění v Olomouci. Od 8. března do 1. června 2016 je však kvůli obměně expozice uzavřeno.