Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Vinařství Leoš Horák

Vinařství Leoš Horák

Gurmánská turistika
Malé, butikové vinařství najdete v obci Vrbice, kterou proslavily zejména vinné sklepy v pískovcové skále. Specializuje se pouze na výrobu přívlastkových vín. Vinařství je oceněno v publikaci 1000 Vins du Monde, která představuje výběr těch nejlepších vín.
Rodinné vinařství produkuje pouze přívlastková vína a vína s apelací VOC Modré hory. V široké odrůdové skladbě se nachází 17 odrůd. Veškerá vína jsou lahvována. Vína vinařství Horák se každoročně umisťují mezi 1000 víny světa v publikaci 1000 Vins du Monde. CM rosé 2015 bylo vyhlášeno v Paříži nejlepším rosé světa.
 
Vinařství používá moderní technologie a postupy s důrazem na maximální harmonii vín. Vyrábí takové množství lahví, které zaručuje kvalitu, vinařovu kontrolu nad výrobou a osobní přístup k zákazníkům. Vizí vinařství je vyrábět jen takové množství lahví, které zaručuje kvalitu, vinařovu kontrolu nad výrobou a osobní přístup ke všem zákazníkům.
 
O chod vinařství se stará Leoš Horák spolu se synem Lukášem Horákem. Samotný provoz se nachází uprostřed obce a vznikl rekonstrukcí starého selského stavení. V blízké budoucnosti je plánována výstavba moderní haly pro lahvování a uskladnění vína.
Celý popis
Naposledy změněno: 13. 7. 2019
1.6.
31.10.
Prohlídky v Habánských sklepích

Prohlídky v Habánských sklepích

Velké Bílovice, Jižní Morava
27.7.
28.7.
Raráškův prázdninový víkend v Čejkovicích

Raráškův prázdninový víkend v Čejkovicích

Čejkovice, Jižní Morava
21.7.
Kabaretní představení Jonáš a tingl-tangl

Kabaretní představení Jonáš a tingl-tangl

Němčičky, Jižní Morava
20.7.
21.7.
Otevřené sklepy Hovorany

Otevřené sklepy Hovorany

Hovorany, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí