Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Tvrz Dešenice - Muzeum šumavského pivovarnictví

Tvrz Dešenice - Muzeum šumavského pivovarnictví

Památky
V centru Dešenic stojí původně gotická tvrz ze 14. století, která sloužila místnímu pivovaru více než dvě století. V současné době se zde nachází Muzeum šumavského pivovarnictví, které návštěvníky seznamuje s historií vaření piva v klatovském okrese.
Starou vodní tvrz na zámeček v dnešní podobě přestavil hrabě Prokop Krakovský z Kolowrat roku 1729. Zámek důkladně opravil v barokním slohu, ale původní renesanční ráz stavby setřen nebyl. Toho roku byl dešenický zámek označován jako starý kamenný, šindelem krytý, jehož část byla proměněna na sýpku.

V 19. století zde byl zřízen pivovar, v druhé polovině 20. století zámek využíval státní statek. Areál zámku stojí v horní části dešenické návsi a je částečně schován za vysokou zdí a velkou vstupní branou. Krásné sklepy s klenutými stropy pod celou tvrzí jsou v bezvadném stavu.

Návštěvníci Muzea šumavského pivovarnictví se seznámí s historií vaření piva v klatovském okrese. Jednotlivé pivovary jsou zastoupeny pivními lahvemi, reklamními cedulemi či fotografiemi. Návštěvníci mají také možnost zhlédnout rozsáhlou sbírku nápojového skla nebo vývěsní štíty hostinců, které pocházejí z okolí Dešenic.
Celý popis
Naposledy změněno: 14. 9. 2017
27.10.
29.10.
Kurz přežití na Šumavě

Kurz přežití na Šumavě

Železná Ruda, Šumava
3.1.
28.12.
Věci všední, přesto neobyčejné

Věci všední, přesto neobyčejné

Klatovy, Šumava
31.5.
31.12.
Mecenáš muzea Ševcovic

Mecenáš muzea Ševcovic

Klatovy, Šumava

Ubytování a restaurace v okolí