Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Šumava na běžkách – lyžování v okolí Frymburku a Lipna

Šumava na běžkách – lyžování v okolí Frymburku a Lipna

Zimní sporty
Okolí Frymburku a Lipna nad Vltavou je k běžkařům velmi vstřícné. Když se zima vydaří a napadne dostatek sněhu, upravují se v této části Šumavy desítky kilometrů tras pro běžky.
Na Frymburských loukách za fotbalovým hřištěm se během zimy upravují trasy v bílé stopě o délce cca 15 km. Stopy jsou upravovány pro klasický styl. Nastoupit do bílé stopy lze ve Frymburku na fotbalovém hřišti (v jeho blízkosti se dá zdarma zaparkovat). Bílé stopy u Frymburka zavedou běžkaře směrem ke střelnici a pak do osady Svatonina Lhota. Díky nízkému převýšení jsou trasy vhodné pro začátečníky, rodiny s dětmi a seniory. Ve Satonině Lhotě si můžete odpočinout u zdejšího oblíbeného bufítku U Richarda. V místě je také pěkný výhled do okolní krajiny.
 
Lipně nad Vltavou se východiště lyžařských stop nachází u parkoviště nad fotbalovým hřištěm, na lesní cestu Strategická nastoupíte za frymburskou střelnicí. V Lipně si můžete vybrat tři trasy:
 
  • zelenou, dlouhou 4 km, která vede lesy v okolí Kramolína
  • bílou, dlouhou 4,5 km, vede kolem vrchů Alpská vyhlídka a Kaliště
  • červenou, dlouhou 10 km propojující Lipno nad Vltavou s Frymburkem
 
Všechny tři středně náročné trasy jsou vzájemně propojeny, po červené trasy se lze dostat i na Frymburské louky. Upravují se většinou pro klasický styl i bruslení. Terén je členitý a běžkaři si užijí jak delší táhlá stoupání, tak i rovinky a rychlé sjezdy. Trasy vedou převážně lesem.
Celý popis
Naposledy změněno: 17. 8. 2019
17.8.
25.8.
Lipno Sport Fest 2019

Lipno Sport Fest 2019

Lipno nad Vltavou, Šumava
23.8.
25.8.
Čertovy proudy - Devils Extreme Race 2019

Čertovy proudy - Devils Extreme Race 2019

Loučovice, Šumava

Ubytování a restaurace v okolí