Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Sportovně relaxační centrum Český mlýn v Jihlavě

Sportovně relaxační centrum Český mlýn v Jihlavě

Letní sporty
Sportovně relaxační centrum Český mlýn vyrostlo podél pravého břehu řeky Jihlavy a obyvatelům města nabízí dráhu pro in-line bruslení, cyklostezku, dětské hřiště a skatepark.
Na pravém břehu řeky Jihlavy na dohled od tenisových kurtů přes řeku od Vodního Ráje, vzniklo sportovní a relaxační centrum Český mlýn, které nabízí aktivní trávení volného času. Nachází se zde cyklostezka o délce cca 1,5 km a také 720 metrů dlouhou dráhu pro in-line bruslení, která je z části doplněna veřejným osvětlením. Velké lákadlo představuje jeden z největších a nejmodernějších skateparků v Česku - na ploše necelých 1800 m2 nechybí ani oblíbené překážky.

V areálu vzniklo univerzální travnaté sportoviště o rozměrech 63 x 66 metrů, které je ohraničeno zemními valy. V jeho sousedství se nachází také dětské hřiště s herními prvky včetně zpevněného okruhu, určeného pro jízdu na tříkolkách a odrážedlech. Nechybí ani prostor pro pétanque a venkovní posilovací stroje.

Areál potěší i milovníky přírody, neboť ti zde naleznou louky s květinami a travnaté plochy určené k odpočinku, slunění nebo pikniku. Rozsáhlé terénní úpravy včetně modelace břehů řeky zahrnovaly také vybudování stezek, které umožní pohodlnější přístup k řece. Součástí projektu byla realizace nové pětatřicetimetrové lávky přes řeku pro pěší a cyklisty.
Celý popis
Naposledy změněno: 8. 9. 2017
7.9.
15.10.
Ani den bez čárky

Ani den bez čárky

Jihlava, Vysočina
7.9.
15.10.
Tereza Velíková - Mezihra

Tereza Velíková - Mezihra

Jihlava, Vysočina
8.9.
19.11.
Baroko

Baroko

Jihlava, Vysočina

Ubytování a restaurace v okolí