Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Rekreační středisko Březová v Rokytnici nad Rokytnou

Rekreační středisko Březová v Rokytnici nad Rokytnou

Zážitky
Rekreační středisko Březová v Rokytnici nad Rokytnou je jeden z největších zážitkových parků v ČR. Užijete si tu lanové centrum, spoustu lezeckých stěn, bungee-trampolíny, čtyřkolky, airsoft, paintball, lasergame, rafty, démonická lanovka i jízdu na koních.
Rekreační středisko Březová se nachází v nádherné části Vysočiny, skvěle dopravně dostupné, mezi dvěma městy v UNESCO - Třebíčí a Telčí. Areál s vlastním rybníkem, bazénem, obrovským zážitkovým parkem se v roce 2015 otevírá o víkendech i rodinné turistice.

Vlastní areál střediska má přes sedm hektarů, desítky atrakcí a nádherné prostředí. Již 12 let je nejvyhledávanějším místem pro školní výlety a školy v přírodě, o prázdninách pak pro letní tábory. V České republice není žádný adrenalinový park, kde by bylo možné najít tolik atrakcí pohromadě. Přinášíme vám jejich stručný přehled.

Vysokolanové centrum: vysokolanové centrum na Březové má tři základní okruhy. Dva okruhy jsou prakticky identické, mají 5 překážek a jsou řazeny do základních programů. Na třetím okruhu jsou překážky uzpůsobeny těm nejmenším.

Bungee-trampolíny: pomocí extra velké odrazové plochy a svazku bungee-lan, připěvněných k vašemu úvazku, budete bezpečně skákat několik metrů vysoko a dělat dvojitá salta vpřed i vzad.

Lukostřelba a střelba ze vzduchovky: při střelbě je třeba se zcela zklidnit, pravidelně dýchat, koncentrovat svoji mysl na cíl, zatajit dech a pustit tětivu či stisknout spoušť...

Démonická Lanovka: vystoupáte po vysoké věži do výšky cca patnácti metrů. Ucítíte vítr ve vlasech a užijete si  elegantní dojezd na vodní hladinu.

Skok do prázdna: dojdete až na okraj strže, připnete si k úvazku lana, zamáváte kamarádům, nádech, rozběh, odraz, chvíle volného pádu, přetížení...to nejde moc popsat, to se musí zažít!

Zorb: na Březové se nekoulí zorb z kopce, jak to bývá běžné, ale z rampy, která byla postavena přímo pro tyto účely. Rampa je vysoká 6 m, což vám zajistí parádní rozjezd. Jakmile však opustíte rampu následuje rovina kde zorb postupně ztrácí rychlost až úplně zastaví, což vám zaručuje bezpečný dojezd.

Paintball: paintball je moderní, rychle rozvijející se adrenalinový sport nebo hra, kde není důležitá fyzická kondicie nebo síla, ale především schopnost se správně rozhodnout a nebát se riskovat.

Airsoft: někdo více fandí paintballu, někdo airsoftu, na Březové si můžete vyzkoušet obojí. Airsoft používá reálné repliky zbraní, kuličky jsou však podstatně menší a neobsahují barvivo. Hra je proti paintballu více o taktice, vyčkávání a týmové spolupráci v boji.

Rafty: na březové vás nečekají žádné rozbouřené peřeje, nebezpečné jezy ani válce. Nic takového vám na zdejším rybníce nehrozí. To ale neznamená, že to bude nuda.

Lezecké stěny: k dispozici máte dvě lezecké stěny, na každé z nich jsou dvě cesty. Základní stěna převisem a extra vysoká lezecká stěna, provedená v imitaci pískovce, s úctyhodnou výškou 15 metrů, je umístěná na vysoké věži.

Bungee-running: pokud si myslíte, že není obtížné přetáhnout takové bungee-lano, tak si tuto aktivitu jistě vyzkoušejte. Budete překvapeni, jak může něco tak tenkého mít takovou sílu.

Koně: koně se na Březové stali nejlepšími kamarády nejen dětí, ale i dospělých. Čtyři krásné oříškově zbarvené kobyly hlídá jeden malý poník. Mohou se tak svést i ti nejmenší.
Celý popis
Naposledy změněno: 8. 9. 2017
19.5.
30.9.
Výstava věnovaná 60. výročí časopisu ABC

Výstava věnovaná 60. výročí časopisu ABC

Třebíč, Vysočina
9.9.
1.10.
Galantní kratochvíle

Galantní kratochvíle

Jaroměřice nad Rokytnou, Vysočina
1.5.
31.10.
Výukový program pro I. st. ZŠ - zámek Jaroměřice nad Roky\tnou

Výukový program pro I. st. ZŠ - zámek Jaroměřice nad Roky\tnou

Jaroměřice nad Rokytnou, Vysočina
2.5.
31.10.
Výstava

Výstava "S ozvěnou lesního rohu

Jaroměřice nad Rokytnou, Vysočina

Ubytování a restaurace v okolí