Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Prohlídka ruční výroby ve sklárně Crystal Bohemia

Prohlídka ruční výroby ve sklárně Crystal Bohemia

Zážitky
Exkurze v poděbradské sklárně vám umožní odhalit tajemství vzniku křehké krásy skla a nahlédnout do míst, kde již od roku 1876 sklo vzniká. Přijďte si prohlédnout ruční výrobu českého skla i vy a odneste si krásnou vzpomínku a třeba i malý dárek pro své nejbližší či vlastní účely.

Crystal Bohemia nabízí výrobky ručně broušeného nebo lisovaného olovnatého křišťálu. Ve sklářské huti se stanete svědky mistrovství foukačů skla, umění brusičů a také si prohlédnete již hotové výrobky před expedicí. Ve firemní prodejně si pak můžete vybrat ze širokého sortimentu vysoce kvalitního užitného a dekorativního skla.

Doporučené vstupní termíny jsou od: 8.30, 10.00, 10.30, 11.00, 11.30,12.30, 13.00 hod. Děti do 14 let nemohou být z bezpečnostních důvodů na exkurzi vpuštěny. Termíny návštěv je nutno objednat předem!

Sklárny Bohemia se sídlem v Poděbradech jsou nositelem bohaté tradice českého broušeného křišťálu. Tato tradice se zrodila na počátku 18. století a v průběhu doby ovlivnila veškeré světové sklářství. Můžeme s hrdostí prohlásit, že český broušený křišťál patří k tomu nejlepšímu, co v daném oboru vzniklo.
 
Poděbradské sklárny jsou největším výrobcem olovnatého křišťálu v České republice. Zároveň patří k předním světovým výrobcům olovnatého křišťálu vůbec. 90% výroby skláren směřuje na zahraniční trhy. Modro-zlatá ochranná známka Bohemia Czech Republic – lead crystal over 24% PbO se stala synonymem českého olovnatého křišťálu. Je také zárukou kvality a kombinace hodnot, skrz které společnost komunikuje: užitku, krásy a stylu.

Celý popis
Naposledy změněno: 20. 7. 2018
20.7.
22.7.
Poděbradské swingování 2018

Poděbradské swingování 2018

Poděbrady, Střední Čechy
2.3.
30.11.
Farmářské trhy v Poděbradech

Farmářské trhy v Poděbradech

Poděbrady, Střední Čechy
4.8.
Maddame de Paris

Maddame de Paris

Poděbrady, Střední Čechy

Ubytování a restaurace v okolí