Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Pivovarský dům – přijďte ochutnat kávové nebo banánové pivo

Pivovarský dům – přijďte ochutnat kávové nebo banánové pivo

Gurmánská turistika
Ihned po otevření na jaře 1998 se tento minipivovar s restauraci stal jedním z nejoblíbenějších podniků v Praze. Minipivovar, který je součástí a dominantou interiéru restaurace, nabízí minimálně osm druhů piva.
Pivovarský dům je situován v přízemí domu, který nese stejný název a má dlouholetou pivovarskou tradici - v roce 1937 byl vybudován jako sídlo Výzkumného ústavu pivovarského a sladařského, který zde sídlí dodnes. Hned při vstupu nás vítá moderní kultivované prostředí. Místnosti vévodí naleštěný čep, který denně nabízí šest speciálů. Interiér dotváří kolekce obrázků ze současných i zaniklých pivovarů. K vidění je i sbírka českého pivního skla a malé muzeum pivovarských strojů. V suterénu je prostor nazývaný Pivovarská šalanda, kde se hostům nabízí jedinečná možnost zpestřit si zábavu hudbou a zpěvem. Po domluvě je možně připravit prakticky jakýkoliv program.

Kromě "Štěpána", světlého a tmavého klasického českého ležáku, můžete ochutnat také piva, která jinde nenajdete. Je to na příklad pivo pšeničné, kávové, višňové, kopřivové, banánové nebo minimálně 1 speicál měsíce dle momentální nabídky. Zvláštní specialita je "pivní sekt", zvaný Šamp a pivní aperitiv Black Hill.

Co se týče jídel, vaří tu především ta klasická česká, která se, jak známo, k pivu výborně hodí. Ani v této oblasti ale nehraje chmel vedlejší roli, a tak si můžete pochutnat na palačinkách s pivní marmeládou nebo na žampionech smažených v pivním těstíčku. A navíc všechna hotová jídla lze dostat v kteroukoliv hodinu. V nápojovém lístku najdete i pivní míchané nápoje – například Bloody Pepíka nebo 50% a 40% Pivovici či Pivní likér. Návštěvníkům je k dispozici 140 míst rozdělených do 4 prostorů.
Celý popis
Naposledy změněno: 19. 9. 2018
18.5.
25.11.
Rodina Odvedle 2018

Rodina Odvedle 2018

Praha 2, Praha
15.3.
2.12.
Legiovlak 2018

Legiovlak 2018

Praha 2, Praha
28.8.
4.12.
Novofest 2018

Novofest 2018

Praha 2, Praha

Ubytování a restaurace v okolí