Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Pivovar Hrboun v Jihlavě

Pivovar Hrboun v Jihlavě

Gurmánská turistika
Minipivovar Hrboun, který vzniknul díky partě kamarádů, kteří rádi vaří dobré pivo, naleznete v Jihlavě. Zdejší pivo je jedinečné poctivým tradičním způsobem výroby, kvalitou a unikátní specifickou chutí, kterou si zapamatujete. Koho zajímá výroba, může nahlédnout pod pokličku v rámci exkurze.
Pivo v minipivovaru Hrboun se vaří klasickou cestou v menších várkách, během které prochází dvojitým rmutováním a trojitým chmelením. Nedílnou součástí výrobního procesu je přírodní kvašení. Suroviny se používají přírodní tuzemské, a to dva druhy českého chmelu a moravský slad. Velká část výroby je druh plzeňského typu, tedy spodně kvašené – tradiční české. Zdejší pivo není filtrované ani pasterizované. Roční produkce se pohybuje přibližně kolem 800 hl.

Myšlenka nového jihlavského pivovaru vznikla v partě tří samovarníků, kteří se rozhodli, že vytvoří pivo přesně podle svých představ. Všichni měli již s vařením piva zkušenosti a aby docílili opravdu vyvážené chuti, konzultovali recept s řadou sládků z širokého okolí. Přijďte jej ochutnat a přesvědčit se na vlastní chuťové buňky, jak se jim to povedlo!

Pivo Hrboun lze zakoupit především v prostorách pivovaru, kterým vás zde rádi také provedou a umožní vám nahlédnout do tajů výroby. K dispozici je zde i příjemné posezení. Menší prohlídka trvá cca 20 minut, velká ¾ hod. - 1 hod. Doba trvání je ale individuální, záleží na telefonické domluvě.
Celý popis
Naposledy změněno: 16. 5. 2017
22.5.
9.6.
Výstava A byli popraveni!

Výstava A byli popraveni!

Jihlava, Vysočina
4.5.
4.6.
Most Brno, Praha, Mexiko, Jihlava

Most Brno, Praha, Mexiko, Jihlava

Jihlava, Vysočina
27.4.
4.6.
Na druhé straně (zrcadla)

Na druhé straně (zrcadla)

Jihlava, Vysočina
1.5.
30.9.
Letové ukázky dravců a sov v Zoo Jihlava

Letové ukázky dravců a sov v Zoo Jihlava

Jihlava, Vysočina

Ubytování a restaurace v okolí