Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Pivovar Hrboun v Jihlavě

Pivovar Hrboun v Jihlavě

Gurmánská turistika
Minipivovar Hrboun, který vzniknul díky partě kamarádů, kteří rádi vaří dobré pivo, naleznete v Jihlavě. Zdejší pivo je jedinečné poctivým tradičním způsobem výroby, kvalitou a unikátní specifickou chutí, kterou si zapamatujete. Koho zajímá výroba, může nahlédnout pod pokličku v rámci exkurze.
Pivo v minipivovaru Hrboun se vaří klasickou cestou v menších várkách, během které prochází dvojitým rmutováním a trojitým chmelením. Nedílnou součástí výrobního procesu je přírodní kvašení. Suroviny se používají přírodní tuzemské, a to dva druhy českého chmelu a moravský slad. Velká část výroby je druh plzeňského typu, tedy spodně kvašené – tradiční české. Zdejší pivo není filtrované ani pasterizované. Roční produkce se pohybuje přibližně kolem 800 hl.

Myšlenka nového jihlavského pivovaru vznikla v partě tří samovarníků, kteří se rozhodli, že vytvoří pivo přesně podle svých představ. Všichni měli již s vařením piva zkušenosti a aby docílili opravdu vyvážené chuti, konzultovali recept s řadou sládků z širokého okolí. Přijďte jej ochutnat a přesvědčit se na vlastní chuťové buňky, jak se jim to povedlo!

Pivo Hrboun lze zakoupit především v prostorách pivovaru, kterým vás zde rádi také provedou a umožní vám nahlédnout do tajů výroby. K dispozici je zde i příjemné posezení. Menší prohlídka trvá cca 20 minut, velká ¾ hod. - 1 hod. Doba trvání je ale individuální, záleží na telefonické domluvě.
Celý popis
Naposledy změněno: 19. 1. 2017
10.11.
22.1.
IGLOO 3: Tabula rasa

IGLOO 3: Tabula rasa

Jihlava, Vysočina
15.11.
22.1.
Medium Loci

Medium Loci

Jihlava, Vysočina
10.11.
22.1.
X: Čestmír Kafka

X: Čestmír Kafka

Jihlava, Vysočina
8.11.
5.2.
Kdo si hraje, ovládá

Kdo si hraje, ovládá

Jihlava, Vysočina

Ubytování a restaurace v okolí