Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Muzeum techniky Telč

Muzeum techniky Telč

Kultura
V historickém objektu bývalé parní pily nedaleko centrálního parkoviště v Telči naleznete sbírku historické techniky. V muzeu můžete obdivovat historické automobily, motocykly, bicykly, rádia, telefony, kamna, elektropřístroje, nábytek, hasičskou techniku a sbírku stabilních motorů.
V muzeu naleznete kromě samotných automobilů a motocyklů také expozici historické automobilní dílny s dobovými nástroji. Velkou atrakcí na nádvoří muzea je buldozer Stalinec S 100, který je zaparkován pár metrů za vstupní branou.

Významnou část sbírky tvoří kočárky pro děti včetně starých panenek a hraček. V další expozici nahlédnete do staré kuchyně a ševcovsko-krejčovské dílny. Nejednoho návštěvníka zamrazí při pohledu do interiéru zubařské ordinace s historickým křeslem s vrtačkou na šlapání. Vše je navíc doplněno o věci denní potřeby našich babiček, včetně funkčního klavíru (křídla).

Samo umístění muzea v hale pily je pro návštěvníka zážitkem. Takto zachovaných a opravených industriálních památek není v regionu mnoho. Pila byla postavena v roce 1873 a jejím zakladatelem byl Leopold Podstatzky – Lichtenstein. Součástí pily býval dříve ohromný parní stroj, který sloužil k pohonu katru. Ještě dnes jsou patrné olejové skvrny na krovech střešní konstrukce.

Celá expozice je na ploše 900 m2. Muzeum se nachází 100 m od centrálního parkoviště a 10 minut od náměstí Zachariáše z Hradce. V prostorách muzea je pro návštěvníky vyhrazeno bezplatné parkoviště.
Celý popis
Naposledy změněno: 21. 10. 2016
1.9.
30.10.
Podzimní festival Živo 2016

Podzimní festival Živo 2016

Telč, Vysočina
13.10.
30.11.
Kurzy Řemeslné obnovy

Kurzy Řemeslné obnovy

Telč, Vysočina
17.12.
Vánoční punč

Vánoční punč

Telč, Vysočina

Ubytování a restaurace v okolí