Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Mlýn Boskovice - funkční historická mlýnice

Mlýn Boskovice - funkční historická mlýnice

Kultura
Zavzpomínejte na proslulou scénu z filmu "Na samotě u lesa" a nasajte atmosféru historické, avšak doposud funkční mlýnice, na kterou jinde už jen tak nenarazíte.
Mlýn Boskovice je součástí boskovické mlýnské kaskády. Jako poslední je však doposud plně funkční! Původně byl poháněn vodou, postupně úlohu vodního kola převzala francisova turbína a plynový motor. Oba stroje jsou zde dosud k vidění. Po znárodnění v roce 1951 nahradily dřívější pohon dva elektoromotory, které mlýn pohánějí dodnes. Mlýn byl nejprve kamenný, avšak v roce 1928 však došlo k jeho modernizaci a přestavbě na mlýn válcový.

Uvnitř historické budovy naleznete původní vybavení od firmy Josef Prokop a synové z Pardubic. Veškeré zařízení má historickou a technickou hodnotu a je převážně dřevěné. Výroba pšeničné a žitné mouky zde probíhala až do konce roku 2010.

Nyní si interiér historického mlýna můžete prohlédnout i vy! Nabízíme prohlídky s odborným výkladem nejen pro jednotlivce, ale i skupinky, například školní výlety.

V areálu mlýna se nachází Kemp Boskovice s možností ubytování v 4-6lůžkových chatkách nebo ve vlastních stanech. V kempu najdete také kuchyňku s vařičem a společenskou místnost.
Celý popis
Naposledy změněno: 18. 2. 2017
1.11.
31.3.
Zimní prohlídky zámku Blansko

Zimní prohlídky zámku Blansko

Blansko, Jižní Morava
15.11.
15.3.
Dinosauři na řetězu

Dinosauři na řetězu

Brno, Jižní Morava
1.12.
31.3.
Kluziště Vodova v Brně

Kluziště Vodova v Brně

Brno, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí