Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Libeňský most v Praze

Libeňský most v Praze

Památky
Pražský Libeňský most v sedmé městské části spojuje Holešovice s Libní. Byl postaven v letech 1924 až 1928. V té době šlo o nejdelší silniční most v Praze. Po proudu řeky je v Praze patnáctým mostem, vede po něm i tramvajová trať.
Jeho uvedení do provozu se uskutečnilo u příležitosti 10. výročí vzniku Československa. Autory projektu jsou architekt Pavel Janák a konstruktéři František Mencl a Václav Dašek.

Jde o železobetonový obloukový most s celkovou délkou 780 m a šířkou 21 m. Masivní mostní konstrukce je doplněna rafinovaně tvarovanou fasádou, zábradlími, kandelábry a osmi železobetonovými schodišti tak, aby celkový dojem působil čistě, jednoduše a elegantně. Libeňský most má osm konzolově vyložených schodišť, které jsou spolu s mohutným zábradlím, členěním pilířů a osvětlovacími stožáry z betonu výrazným kubistickým znakem.

V současné době je most v havarijním stavu a jeho budoucnost je nejistá. Ministerstvo kultury v únoru 2018 oznámilo, že most nezařadí mezi kulturní památky a chce, aby na místě vznikla jeho kopie.
Celý popis
Naposledy změněno: 26. 9. 2018
1.6.
31.10.
Kreativní svět Radka Pilaře

Kreativní svět Radka Pilaře

Praha 7, Praha
21.9.
19.11.
Stanislav Libenský Award 2018

Stanislav Libenský Award 2018

Praha 7, Praha
8.6.
8.6.
Datové bludiště

Datové bludiště

Praha 7, Praha

Ubytování a restaurace v okolí