Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Areál Vltavanů 229 - centrum volného času

Areál Vltavanů 229 - centrum volného času

Zážitky
Spojení unikátního dětského hřiště, kde se vyřádí i dospělí, a ojedinělého historického objektu někdejší Vršovické vodárny v Braníku, kde se vše inspiruje myšlenkou - aktivně spojit volný čas dětí a rodičů.
Součástí sportovně relaxačního areálu, který přešel do správy DDM Praha 4 - Hobby centra 4 v roce 2015 jsou dětská hřiště, Centrum předškolních dětí Vodníček, nová restaurace a kavárna, dále herny, místo pro kurzy, pravidelné kroužky a různé workshopy s profesionálními lektory.

Areál bývalé Vršovické vodárny leží poblíž železničního mostu v ulici Vltavanů v Braníku. Budovy vodárenského komplexu byly postaveny v roce 1907 podle návrhu známého českého architekta Jana Kotěry. Z vodárny se voda hnala tlakem směrem vzhůru až do vodojemu v Michli a odtud tekla až do vzdálených Vršovic. Vodovodní systém, který fungoval až do poloviny osmdesátých let, byl v roce 2002 zařazen mezi kulturní památky České republiky.

Magistrát Hlavního města Prahy zahájil v roce 2009 důkladnou rekonstrukci budov a od dva roky později byl veřejnosti otevřen celý zábavný areál s lanovým centrem, který je rozlohou i výškou svých věží největší v Evropě.    
Celý popis
Naposledy změněno: 23. 1. 2018
1.12.
30.3.
Výstava k pohádce Čertoviny

Výstava k pohádce Čertoviny

Praha 5, Praha
23.9.
30.4.
Bruslení na zimním stadionu Kobra

Bruslení na zimním stadionu Kobra

Praha 4, Praha
1.12.
28.2.
Zimní bruslení Arkády Pankrác

Zimní bruslení Arkády Pankrác

Praha 4, Praha

Ubytování a restaurace v okolí