Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Institut barokní kultury a Centrum Carnevale Praha

Institut barokní kultury a Centrum Carnevale Praha

Zážitky
V Clam-Gallasově paláci během Carnevalu sídlí Institut barokní kultury, který sdružuje významné historiky, vědce, umělce, etnografy i ctitele barokní kultury, kteří nabízí formou přednášek, výstav, interaktivních seminářů i prezentací soudobých kulinářských specialit všechny aspekty výjimečné doby.

Institut barokní kultury nabízí především seriál hudebně - tanečních vystoupení pořádaných vždy během zimního festivalu Carnevale Praha a letního festivalu Opera Barocca v Clam-Gallasově paláci.

V letošním roce oslavíme 300 leté výročí začátku stavby jedoho z nejkrásnějších pražských barokních paláců, ktery si dal postavit roku 1714 Jan Václav Gallas.

Koncem roku 1713 byl vybrán za budoucího císařského vyslance v Římě.

Ve vyslancově paláci byly pořádány slavnostní hostiny (rinfresco ci banchetto se svými trionfi da tavola), doprovázené hudebními a scénickými vystoupeními a následujícími bály. Proslulý byl především římský karneval, na jehož období se omezovala i tehdejší divadelní sezóna. Jan Václav Gallas byl milovníkem hudby přinejmenším od let své kavalírské cesty.

Centrum Carnevale Praha je otevřeno denně od 10.00 - 22.00, poskytuje informace o aktivitách festivalu Carnevale Praha, vstupenky, propagační materiály, katalogy uplynulých ročníků i program právě probíhajícího a originální, ručně vyráběné karnevalové masky z ateliéru Franzis Wussin. Centrum informuje a propaguje karneval v Praze, který se odehrává každoročně 12 dní před popeleční středou.
Celý popis
Naposledy změněno: 22. 3. 2018

Ubytování a restaurace v okolí