Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Grillraut na Luckém vrchu

Grillraut na Luckém vrchu

Gurmánská turistika
Výlet na jedno z nejkrásnějších vyhlídkových míst Českomoravské vysočiny spojený s výhledy na Krkonoše, Orlické hory, Jeseníky a Žďárské vrchy a zakončený rautem grilovaných specialit z jehněčího i jiného masa a pstruhů, ochutnávkou místních specialit jako sýrů z místní mléčné farmy a čerstvě nadojeného mléka, produktů místního medaře.
Akce je vhodná pro skupinu 4 - 40 osob. Během vyhlídkové procházky se naskytnou překrásné výhledy na celý sever české kotliny, od Krkonoš přes Orlické hory až po Králický Sněžník a Jeseníky. Po domluvě lze v blízké osadě Betlém navštívit Agrofarmu u Fajmonů, kde majitel podá výklad o hospodaření drobného rolníka na Vysočině s ukázkou tradičních zemědělských strojů. V osadě Dědek lze po domluvě navštívit místního včelaře, prohlédnout si jeho hospodářství a případně si zakoupit výtečný místní med. Celou procházku v délce cca 3 km lze doprovodit výkladem. Zakončením akce bude raut u turistické chaty, kde u venkovního ohniště bude nabídnuto množství grilovaných specialit různého výběru, mas a ryb a pro zájemce mléčné stravy ochutnávka čerstvě nadojeného mléka a sýrů z místní mléčné farmy. Pro milovníky piva přijde vhod dobře natočený ležák poličského piva, za kterým sem chodí turisté ze všech koutů naší republiky.

Kdyby se chtěl někdo potom i rozhýbat, může si zahrát venkovní ping-pong, ruské kuželky, volejbal, a to bez poplatku.

Kdo by si chtěl vycházku dále prodloužit, může se vypravit k nedaleké starodávné Lukasově lípě opředené pověstí, ve vesničce Telecí. Lípa je třetí nejstarší u nás a v obci Telecí lze zhlédnout původní lidovou architekturu pečlivě začleněnou do okolní krajiny. Obec Telecí je držitelkou stříbrné medaile Evropské unie Entente Florale získaná za zásluhy o údržbu krajiny.

A kdo by se chtěl zdržet ještě o něco déle, může na Luckém vrchu přenocovat v turistické chatě, apartmánech nebo si postavit zdarma stan na veřejném tábořišti. Celková lůžková kapacita činí 60 lůžek. Míst pro stany a karavany je dostatek, poplatek za táboření se neplatí, pouze za odběr energie. Pokud sdělíte počet osob, svá přání a náměty, zašleme vám cenovou nabídku a kalkulaci. Na požádání Vám sdělíme odkazy na množství velmi zajímavých míst lehce dosažitelných z Luckého vrchu, které stojí za vaši návštěvu. Další informace získáte na uvedených webových stránkách. Pobyty na Luckém vrchu jsou vhodné i pro rodiny s dětmi, setkání a oslavy a pod.

Chata na Luckém vrchu vám nabídne turistické mapy, průvodce, pohlednice, turistické známky a turistická razítka.

Lucký vrch je přístupný pro pěší turisty ze železničních stanic Polička, Oldřiš, Borová, Čachnov a z autobusové zastávky Telecí - Lucký vrch, Borová u Poličky. Pro pojízdné návštěvníky je Lucký vrch přístupný ze silnice Borová - Telecí. Parkovat lze přímo u turistické chaty pod vrcholem kopce.

 
Celý popis
Naposledy změněno: 15. 12. 2017
7.10.
7.1.
O včelách a lidech

O včelách a lidech

Polička, Východní Čechy
25.11.
7.1.
Bílá jako sníh, černá jako káva

Bílá jako sníh, černá jako káva

Polička, Východní Čechy
3.12.
6.1.
Osvětlený dům Chotovice

Osvětlený dům Chotovice

Chotovice, Východní Čechy
Na Lucký vrch a k Lukásově lípě

Na Lucký vrch a k Lukásově lípě

Telecí, Východní Čechy
Na kole malebnou Vysočinou

Na kole malebnou Vysočinou

Telecí, Východní Čechy
Jak je krásně kolem Litomyšle

Jak je krásně kolem Litomyšle

Nové Hrady, Východní Čechy

Ubytování a restaurace v okolí