Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Galerie kostek Kladno - velkolepé divy světa jako na dlani

Galerie kostek Kladno - velkolepé divy světa jako na dlani

Zážitky
V Kladně ožívají starodávné i novodobé divy světa sestavené z kostiček. Unikátní expozici s názvem Galerie kostek najdete v novém obchodním centru Central Kladno. K vidění jsou zde více než dvě desítky interaktivních modelů zachycujících architektonické skvosty z celého světa.
Procestujte celý svět za jedno odpoledne. Vydejte se na výstavu miniatur starověkých i novodobých divů světa sestavených pouze z kostiček LEGO. Kladenská pobočka firmy LEGO® ve spolupráci novým obchodním centrem Central Kladno přináší výlet za poznáním i zábavou.

Naučnou i hravou formou poznejte nejznámější světové monumenty a novodobé divy světa. Můžete se kochat pohledem na zmenšenou kopii šikmé věži v Pise, Pražského orloje nebo Velké čínské zdi. Nejzajímavější atrakcí je bezpochyby věrná kopie pražského Hlavního nádraží s pohyblivými vlaky, metrem, výtahy a eskalátory. 
 
Modely ohromují svou velikostí a přesností, jsou věrnými kopiemi svého většího originálu. Objevují se mezi nimi skvosty jako indický Tádž Mahal, mexické pyramidy Chichén Itzá nebo velkolepý japonský Hrad Himedži. Nechybí ani interaktivní Tower Bridge se zvedacím mostem a proplouvající lodí. Rozhodně nejzajímavějším modelem je model hlavního nádraží v Praze. Exponát se tyčí do výše dvou metrů a celé nádraží i metro máte možnost ovládat pomocí tlačítek. Model je v řezu, a umožňuje tak i pohled do vnitřních prostor, na kolejiště, včetně cestujících, průvodčích nebo dispečerů. Unikátní podívanou doplňuje zvuková kulisa, jako je hlášení o příjezdu a odjezdu vlaků, která dodá celému exponátu na autentičnosti. Centrální motiv vlakového nádraží připomíná čtrnáct 120 centimetrů vysokých figurek nádražního personálu rozmístěných v dalších částech pasáže.

Výstava je zdarma a jistě zaujme každého návštěvníka s dobrodružným duchem.
Celý popis
Naposledy změněno: 25. 6. 2017
17.6.
17.8.
Kladenský voříšek 2017

Kladenský voříšek 2017

Kladno, Střední Čechy
7.4.
30.6.
Adolf Born aneb Jak vzniká poštovní známka

Adolf Born aneb Jak vzniká poštovní známka

Kladno, Střední Čechy
27.4.
30.6.
Pahorkatina Džbán

Pahorkatina Džbán

Kladno, Střední Čechy
13.6.
12.9.
Motoráček Mayrau 2017

Motoráček Mayrau 2017

Kladno, Střední Čechy

Ubytování a restaurace v okolí