Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Císařská louka - přírodní oáza v Praze

Císařská louka - přírodní oáza v Praze

Příroda
Císařská louka je 1,7 km dlouhý vltavský ostrov v Praze, přístupný mostem ze Smíchova. Mimo jiné se zde nachází restaurace, golfové hřiště, dětské hřiště a nejrůznější sportoviště.
Původně se toto území nazývalo Královská louka. Byl to široký břeh, na němž se pravděpodobně konala velká korunovační hostina Václava II. roku 1297. V 19. století se louka stala oblíbeným výletním místem Pražanů. Konaly se zde společenské akce a sportovní zápasy včetně dostihů. Do konce 19. století se tu rýžovalo zlato.

Císařská louka nabízí ideální podmínky ke sportovnímu vyžití i relaxaci. Nachází se tu rozsáhlá nabídka outdoorových sportovišť - nohejbal, tenis, beach volejbal, lukostřelba či lanové centrum. Dále jsou k dispozici výletní lodě, kánoe, dračí lodě nebo motorové čluny. Dopravit se sem můžete i z centra přívozem.

Pro děti je tu plně vybavené dětské hřiště s oplocením a dětské sportovní aktivity jako například trampolína, mini fotbal a další.

Jedná se o místo, kde se začal poprvé v Čechách hrát golf. A právě proto si zde i dnes můžete golf zahrát.

Restaurace Cinda na Císařské louce nabízí příjemné posezení na zahrádce, v zimní zahradě nebo uvnitř restaurace. Součástí restaurace je dětské hřiště.
Celý popis
Naposledy změněno: 19. 6. 2018
13.6.
30.9.
Sculpture line - sochařský festival

Sculpture line - sochařský festival

Praha 4, Praha
26.5.
15.9.
Letní kino MeetFactory 2018

Letní kino MeetFactory 2018

Praha 5, Praha
29.5.
28.8.
Letní kino ve Žlutých lázních

Letní kino ve Žlutých lázních

Praha 4, Praha
21.3.
31.8.
Česká televize dětem

Česká televize dětem

Praha 4, Praha

Ubytování a restaurace v okolí