Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Bankovní expozice Lidé a peníze v Brně

Bankovní expozice Lidé a peníze v Brně

Zážitky
Expozice "Lidé a peníze" v Brně se nalézá v budově dřívější Hypoteční banky markrabství Moravského a dnes České národní banky. Nabízí unikátní pohled na historii vývoje peněz a prezentuje ucelený vývoj měny v českých zemích s důrazem na odlišná specifika tohoto fenoménu na Moravě.
Bankovní expozice Lidé a peníze v Brně je zpřístupněna v prostorách novorenesančního paláce brněnské pobočky, v němž sídlila nejprve Hypoteční banka Markrabství Moravského a později Investiční banka. Brněnská budova ČNB se – stejně jako pražská centrála – významně zapsala do historie českého a československého bankovnictví.

Expozice nabízí historii vývoje peněz od platidel soli a hřiven až k dnes používaným korunovým bankovkám a mincím i pamětním mincím zlatým a stříbrným. Výstava prezentuje ucelený vývoj měny a financí v Čechách a na Moravě (s větším zaměřením na moravskou část peněžnictví) v četně vývoje České národní banky od jejího založení. Pro návštěvníky jsou připraveny přednášky spojené s projekcí odborných filmů v učebně pobočky, 32 panelů s obsažnou, avšak graficky přitažlivou, textovou náplní a 22 vitrín s unikátními exponáty a platidly, padělky a ukázky ochrany peněz.

Expozice je zpřístupněna v několika časových intervalech. Od pondělí do čtvrtka v 9.00, 11.00 a 13.30, páteční prohlídky jsou možné pouze v prvních dvou časových termínech. Prohlídku je nutné si s předstihem rezervovat.
Celý popis
Naposledy změněno: 1. 6. 2018
14.4.
28.10.
Turistický minibus v Brně

Turistický minibus v Brně

Brno, Jižní Morava
15.6.
17.10.
Expozice nové hudby 2018

Expozice nové hudby 2018

Brno, Jižní Morava
1.1.
10.11.
Trhy na Zelňáku 2018

Trhy na Zelňáku 2018

Brno, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí