Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Aquapark a Wellness & Spa Hotelu Frymburk

Aquapark a Wellness & Spa Hotelu Frymburk

Lázně a wellness
V komplexu Wellness Hotelu Frymburk se nachází překrásný aquapark pro děti i dospělé rozkládající se na ploše cca 1500m². Jeho součástí jsou různé atrakce (divoká řeka, vodní vřídlo, perličková lůžka, hydromasážní trysky, vodní chrliče, tobogán atd.).
Překrásný Aquapark Frymburk pro děti i dospělé rozkládající se na ploše cca 1500m2 se nachází v areálu největšího hotelového wellness komplexu v České republice Hotelu Wellness Frymburk. Hotel Frymburk se rozkládá na břehu Lipenské přehrady ve stejnojmenném městečku Frymburk, na ploše 6,5 ha v nadmořské výšce 740 m.

Součástí aquaparku jsou atrakce jako divoká řeka, privátní sauna, dětské brouzdaliště, whirlpool, vodní vřídlo, perličkové trysky, tobogán a další. K dispozici je také možnost vodního aerobiku a dalších cvičení v bazénu.


Atrakce aquaparku

 • vířivka - ve vířivce se nachází vodní a vzdušné trysky, které Vám zpříjemní relaxaci
 • plavecké dráhy - v bazénu se nachází 2 plavecké dráhy pro aktivní plavce, délka dráhy je 25 m
 • tobogán - velkou atrakcí našeho bazénu je tobogán dlouhý 50 m, oblíbí si ho nejen děti, ale i dospělí
 • perličková lůžka - nechat se příjemně hýčkat vodními bublinkami můžete v pohodlí perličkových lůžek přímo v bazénu
 • divoká řeka - součástí našeho bazénu je divoká řeka, ve které je využíván silný proud, při kterém si naši návštěvníci užijí plno legrace a zábavy
 • pára - teplota mezi 40-60 °C, vlhkost vzduchu 45-60 %, pomocí páry můžete inhalovat bylinky a esenciální oleje, těmito vůněmi si zpříjemníte pobyt v páře, pobytem v páře si zlepšujete prokrvení pokožky a imunitní systém
 • vodní vřídlo
 • vodní chrliče
 • hydromasážní trysky
 • dětský bazén - plocha 40 m2, děti si mohou zpříjemnit své vodní radovánky dětskou skluzavkou


Venkovní vyhřívané bazény

V průběhu roku 2018 se můžete ve Wellness Hotelu Frymburk a jeho okolí těšit na naprostou pecku, která na Lipně nikde není. Již několik měsíců se zde budují venkovní vyhřívané bazény a tím i rozšíření celého Aquaparku Frymburk. Těšit se můžete jak na nové bazény, tak i na nové zázemí šaten a servisu s tím spojeným.

Všechny venkovní bazény kromě dětského budou otevřeny celoročně. Dětský bazén bude otevřen pouze od června do září.
 
 • Venovní slaný bazén: teplota vody po celý rok: 34 - 36° C. V tomto bazénu naleznete i masážní a perličkové trysky.
 • Venkovní relaxační bazén: teplota vody po celý rok: 34 - 36° C. Venkovní plavecký bazén: teplota vody po celý rok 28° C Velikost: 142 m2.
 • Venkovní dětský bazén: teplota vody po celý rok 30 - 32° C Velikost: 32 m2. Provoz dětského venkovního bazénu od června do září.
   

Saunový svět Wellness paradise

Ve Wellness paradise si můžete dopřát rozmanité přísadové koupele a sauny, různé druhy masáží včetně thajských, zábaly a další příjemné procedury.

Ve finských saunách hotelového Saunového světa si užijete také saunový ceremoniál. Už jeho začátek je velmi příjemný. Saunér polije horké kameny směsí vody s aromatickou esencí, čímž místnost provoní, ale také o pár stupňů ohřeje a zvýší relativní vzdušnou vlhkost. Pak sevře v ruce ručník a teplou páru od saunovacích kamen rozvíří po celém prostoru prohřívány. Na závěr saunér prudkým mávnutím od stropu nažene horký vzduch z horní části a vytvoří tak takzvaný parní náraz, který tělo ještě více prohřeje. Celý proces se opakuje dvakrát až třikrát. Nejoblíbenějším ceremoniálem ve finských saunách je medový ceremoniál, při němž si celé tělo potíráte rozehřátým medem. Kůže je pak krásně hebká a vláčná.
 

Wellness hotel Frymburk

Wellness hotel Frymburk nabízí svým hostům mnoho možností indoorových, ale též oudoorových aktivit přímo v hotelovém komplexu. Hosté tak nejsou nuceni odcházet za sportovním vyžitím mimo hotel. Pod střechou hotelu Frymburk si mohou hosté zaplavat, zahrát squash, bowling, zacvičit ve fitness centru, zajít na spinning atd. K venkovním sportovištím hotelu patří multifunkční hřiště a beach volejbal.
Celý popis
Naposledy změněno: 19. 6. 2018
1.2.
31.12.
Autodráha v hotelu Relax na Lipně

Autodráha v hotelu Relax na Lipně

Horní Planá, Šumava
22.9.
23.9.
Spartan Race Lipno 2018

Spartan Race Lipno 2018

Lipno nad Vltavou, Šumava

Ubytování a restaurace v okolí