Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Ábelův Mlýn

Ábelův Mlýn

Gurmánská turistika
Vychutnejte si poctivá jídla s důrazem na regionální produkty a čerstvé sezónní suroviny, nedaleko zámku Hrubý Rohozec, ve zrekonstruovaném mlýně, jež uchvátí svou dobovou atmosférou. Dokonalé místo pro milovníky přírody, historie a velmi dobrého jídla.
Ábelův Mlýn je velmi pěkná historicky-památkově chráněná budova, která se nachází v krásné přírodě chráněného území. V blízkosti protéká řeka Jizera a hned vedle zahrádky je cyklo-turistická stezka. Ze zápraží mlýna se autem dostanete do centra Turnova během 6 minut a na kole za 7 minut.

Kromě dech beroucí krajiny vás okouzlí i jídlo, které se zde podává. Ochutnat můžete například místní lažanské mošty, rohozecké pivo nebo třeba jehněčí z nedalekých farem. Jídelní lístek se obměňuje v závislosti na sezóně a nabídce místních dodavatelů až dvakrát týdně. V kuchyni vaří majitel a zároveň šéfkuchař – Josef Šámal s týmem.
Gurmáni si jistě rádi vychutnají domácí tatarský biftek, čerstvé ryby, vegetariánské pokrmy nebo saláty ze zahrádky. Z dezertů pak nesmí chybět čokoládový fondán s vanilkovou zmrzlinou a lesním ovocem nebo tvarohový dort se zakysanou smetanou a ovocem. Široký výběr nápojů v sobě ukrývá rozlévaná, lahvová vína, destiláty a nealkoholické nápoje.

Restaurace je vhodná jak na obědy, tak i večeře. Vhodné pro skupiny i rodiny s dětmi. Pokud chcete být vhodně usazeni, udělejte si rezervaci dopředu. V budoucnu se můžete těšit i na případné ubytování v mlýně.
 
Celý popis
Naposledy změněno: 21. 9. 2019
6.9.
31.10.
Výstava

Výstava "Obrazy indiánů"

Turnov, Český ráj
1.4.
31.10.
Dětské prohlídky na zámku Hrubý Rohozec

Dětské prohlídky na zámku Hrubý Rohozec

Turnov, Český ráj
18.9.
24.11.
Severočeská sbírka

Severočeská sbírka

Turnov, Český ráj

Ubytování a restaurace v okolí