Úvod > Aktivity & akce > Akce > Znojemský advent 2018

Znojemský advent 2018

Kdy 2. prosinec 2018 - 23. prosinec 2018 Hudební a divadelní akce
Rozsvícením vánočního stromu a posvěcením adventního věnce na Masarykově náměstí začíná první adventní neděli Znojemský advent, náměstí se zaplní adventními trhy, sváteční náladu dodá kulturní program.
Znojemský advent ve znamení radostného očekávání příchodu Vánoc bude mít těžiště programu na Horním náměstí, kde probíhá kulturní program a trh plný vůní, chutí a pravé předvánoční atmosféry. Václavské náměstí ožije ohradou se zvířaty a historickým kolotočem, Obrokovou ulici vyzdobí stromečky připravené dětmi jednotlivých škol a světlem oděná Radniční věž bude dominantou svátečně vyzdobeného centra Znojma.

Znojmo čekají i letos čtyři týdny plné vánoční atmostéry. V adventním programu, odehrávajícím se na několika místech, si každý přijde na své. 

Vánoční strom na Horním náměstí se tradičně rozsvítí na první adventní neděli. Letos bude Horní náměstí zdobit dvanáctimetrový smrk stříbrný. Instalovat jej budeme tento čtvrtek dopoledne. Ozáří ho šestatřicet tisíc barevných žárovek. Své vánoční stromy si v prvním adventním týdnu rozsvítí také obyvatelé jednotlivých městských částí, patřících pod Znojmo.

Po slavnostním rozsvícení stromu na Horním náměstí se naplno rozjede hudební program.  Jako každoročně se do programu na Horním náměstí zapojí místní mateřské, základní a střední školy, a to jak s pěveckými, tak s divadelními či tanečními vystoupeními. Znojemská Beseda však připravila i několik novinek. Například zimní kino.

Mezi Horním a Masarykovým náměstím bude jezdit vánoční vláček a to zcela zdarma. Nástup a výstup bude vždy z Masarykova náměstí. Trasa vláčku povede ulicemi Velká Mikulášská – Mikulášské nám. – Velká Františkánská – Přemyslovců – Václavské nám. – Horní nám. – Obroková – Masarykovo nám.

Zavítat mohou návštěvníci i do znojemského podzemí.

Součástí Znojemského adventu je i letos soutěž Vánoční Znojmo. Odborná porota bude hodnotit venkovní vánoční výzdobu domů ve Znojmě a jeho městských částech. Hodnotit se bude nejen výzdoba předzahrádek, ale i vchodů do domů, oken a podobně. Vyhodnocení soutěže proběhne v třetím adventním týdnu a výherci se mohou těšit na hodnotné ceny s vánoční tématikou.

Mluvíme-li o doprovodném programu, nesmíme zapomenout na četné bohoslužby, které k adventu neodmyslitelně patří, neboť advent je svým posláním a charakterem především duchovní přípravou na Vánoce a dobou rozjímání. Mše o adventních nedělích nabídnou znojemské kostely u Sv. Kříže, kostel Sv. Alžběty, Sv. Michala a kostel u Sv. Mikuláše.

Zajímavé a zhlédnutí hodné budou zajisté i výstavy s vánoční tematikou, které pro návštěvníky připravily střední odborná učiliště na Přímětické a Dvořákově ulici ve Znojmě a Jihomoravské muzeum. V kostele Nanebevzetí Panny Marie a Sv. Václava v Louce čeká na zvědavce výstava betlémů a vánočních pohlednic.
Celý popis
Naposledy změněno: 22. 5. 2018
27.4.
27.6.
Pestrá paleta Lojzy Budíka ve Znojmě

Pestrá paleta Lojzy Budíka ve Znojmě

Znojmo, Jižní Morava
21.4.
28.10.
Vinobus VOC Znojmo

Vinobus VOC Znojmo

Znojmo, Jižní Morava
15.6.
30.9.
Za starých časů - 140 let znojemského muzea

Za starých časů - 140 let znojemského muzea

Znojmo, Jižní Morava
9.6.
23.9.
Otevření pěchotního srubu MJ – S 4 Zatáčka

Otevření pěchotního srubu MJ – S 4 Zatáčka

Chvalovice, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí