Úvod > Aktivity & akce > Akce > Výstava úzkorozchodných kolejišť

Výstava úzkorozchodných kolejišť

Kdy 20. duben 2017 - 23. duben 2017 Výstavy
Na dny 20. až 23. dubna 2017 připravuje Klub železničních modelářů z Prahy 7 – Buben výstavu úzkorozchodných modelových kolejišť.
Kolejiště H0e (1:87) je sestaveno z jednotlivých modulů s typovými čely, délka tratě je téměř 30 metrů. Z koncové vratné smyčky vlaky vyjíždějí na klasickou úzkokolejnou trať ČSD se skutečným rozchodem 760 mm, v modelu 9 mm. Na trati se budou nacházet
tři nádraží, všechna postavená dle skutečnosti. Prvním nádražím budou Koněprusy ze zrušené malodráhy KBK (Králův Dvůr–Beroun–Koněprusy), druhým Hůrky z jindřichohradeckých úzkokolejeka třetím Dvorce ze zrušené moravské úzkokolejky Ondrášov–Dvorce.

Z nádraží Koněprusy bude odbočovat lomová dráha do areálu kamenolomu. V provozu se návštěvníkům výstavy představí zejména modely vozidel bývalých ČSD, ale také třeba modely vozidel z malodráhy KBK. Kolejiště 1:17 je volně sestaveno na stolech a je zaměřeno na tematiku Čiernohronské železnice. Jedná se o muzejně provozovanou, dříve lesní železnici na středním Slovensku se skutečným rozchodem 760mm, v modelu 45 mm. V provozu se návštěvníkům výstavy představí modely podle skutečných předloh z historie i současnosti této železnice.

Výstava se koná v kulturním sále nádraží Praha Smíchov, Nádražní 1, Praha 5 a bude přístupná všem zájemcům v uvedených dnech vždy od 10 do 18 hodin.
Celý popis
Naposledy změněno: 21. 4. 2017

Ubytování a restaurace v okolí