Úvod > Aktivity & akce > Akce > Výstava Hravé peklo v Bernarticích

Výstava Hravé peklo v Bernarticích

Kdy 1. leden 2017 - 30. červen 2018 Akce pro děti
Samozřejmostí je řada exponátů, které jsou přímo určeny k individuálnímu ozkoušení. Pekelnou zajímavostí je ďáblova bible a lebka neandrtálského čerta.
Uprostřed městyse Bernartice na Písecku se nachází Husova kaple, bývalá modlitebna metodistické církve z roku 1927, která byla dlouhá léta prázdná. Od letošního roku ji však okupují pekelné bytosti. Soukromá expozice Hravé peklo má své návštěvníky spíše pobavit, než postrašit. Expozice je rozdělena do tří sekcí – na peklo pohádkové, skutečné a děsivé. Poslednímu oddělení kraluje satan, který byl vytvořen podle předlohy z 19. století.

Jedná se o výstavu uměleckých předmětů, které tvoří ucelený, navzájem propojený obraz, ve kterém se můžete projít peklem, pohádkami a jedním hororem. Peklo najdete skutečné i pohádkové, v něm jsou umístěny umělecké předměty, které si můžete vyzkoušet. Najdete knihu hříchů, pekelný turboelektrogenerátor, pekelnou váhu, bouřkostroj, kolo smůly i ďáblovu palici.

Pekelnou zajímavostí je ďáblova bible a lebka neandrtálského čerta. Zajímavá je také satanova hvězdárna. V pohádkách pak najdete ježibabu, kterou můžete strčit do pece, vlka v posteli, obra o výšce 6 m, vodníka, tříhlavého draka a další zajímavé pohádkové bytosti. Hororový zážitek je zakomponován v pohádkách a pro děti je velmi atraktivní. U pohádek je umístěna psaná pohádka s návodem či úkolem. Doporučuji přijít, projít peklem a nechat se vnést do pohádky. Výstava je určena pro děti i dospělé.

V celém objektu nefunguje elektřina, a proto je zde rozvod na 12 voltů. Děti si tak expozici mohou sami rozsvítit i samy zhasnout.
 
Celý popis
Naposledy změněno: 5. 10. 2017
27.4.
Ze srdce Evropy do Santiaga de Compostela

Ze srdce Evropy do Santiaga de Compostela

Milevsko, Jižní Čechy
7.7.
8.7.
Footfest 2017 v Želči u Tábora

Footfest 2017 v Želči u Tábora

Želeč, Jižní Čechy
7.4.
2.6.
Zážitkové víkendy na Housově mlýně

Zážitkové víkendy na Housově mlýně

Tábor, Jižní Čechy

Ubytování a restaurace v okolí

Apartmány Lhota u Bechyně

Apartmány Lhota u Bechyně

Bechyně, Jižní Čechy
Pivovarský dvůr Lipan

Pivovarský dvůr Lipan

Dražíč, Jižní Čechy
Hotel Stadion a Sporthotel v Milevsku

Hotel Stadion a Sporthotel v Milevsku

Milevsko, Jižní Čechy