Úvod > Aktivity & akce > Akce > Výstava fotografií Můj svět bez domova

Výstava fotografií Můj svět bez domova

Kdy 8. březen 2016 - 8. duben 2016 Výstavy
Fotografie, které během tří let pořídily ženy bez domova a podávají tak svědectví o tom, jak vidí svůj svět i co je za jeho hranicemi. Vernisáž se bude konat 8.3.2016 od 19:00 v Národní technické knihovně v Praze.
Co je Můj svět bez domova?

Jsou ženami bez domova, neviditelnými superhrdinkami dnešní doby. Unikátní výstava momentek žen bez domova žijících v Praze je součástí rozsáhlé studie, jejímž výstupem je právě tato výstava a v budoucnu také kniha. Ta přináší životní příběhy a obrazy žen a kombinuje tak prvky orální historie a vizuálně narativní analýzy.

Poezie snapshotové fotografie nás zavede do všedního prostředí (ne)domova, ubytoven, azylových domů, parků, křoví, na cesty i na loď. Přiblíží svět dominantních i epizodních postav každodenní optikou žen, jejich věcí, mužů, přítelkyň, pohledů a postelí. Pokojové rostliny, knihy, poličky, boty, batohy a ostatní předměty v bezdomově, o kterých jsme neměli ponětí, dávají tušit důležitost triviálního. Pochopíme absurditu ztráty, která se zrcadlí v nekonečném úsilí nalézání. Slovy jedné z fotografek, Evy: „Fotila jsem věci úplně běžné, každodenní, nad kterými by se bydlící člověk možná ani nepozastavil, a přitom pro mě jsou hrozně důležité.“
Celý popis
Naposledy změněno: 24. 2. 2016

Ubytování a restaurace v okolí