Úvod > Aktivity & akce > Akce > Výpravy po stopách českých přírodovědců: Josef Dostál - Velká Kotlina, Jeseníky

Výpravy po stopách českých přírodovědců: Josef Dostál - Velká Kotlina, Jeseníky

Kdy 1. květen 2016 - 30. září 2016 Sportovní akce
Zveme vás na výpravu za příběhy české přírody po stopách profesora Josefa Dostála, na nejbohatší botanická místa Jeseníků, do okolí Velké Kotliny.
JOSEF DOSTÁL (1903 - 1999)

Profesor Josef Dostál je považován za jednu z hlavních osobností moderní české botaniky 20. století. Se svojí rodinou bydlel v Praze. Byl významný český botanik, turista, ochránce přírody a vysokoškolský pedagog. Stal se profesorem botaniky na pražské Karlově Univerzitě. Profesor Dostál se řadí mezi zakladatele moderní české vědecké taxonomie (klasifikace a určování druhů) vyšších rostlin. Zabýval se především českou květenou. Je autorem významných děl: Květena ČSR I., Květena ČSR II. Klíč k úplné květeně ČSR. Na svých botanických výpravách vyrážel často do hor, mimo jiné do Jeseníků a je spoluautorem publikace: Poznáváme a chráníme rostliny Jeseníků. V roce 1998 obdržel za svoji celoživotní práci Cenu ministra životního prostředí. Jako velký turista stál u zrodu Klubu českých turistů, kde byl později uveden do Síně slávy.

Karlov pod Pradědem (GPS: 50.0263628N, 17.2753042E) - po modré turistické značce podél Moravice a dále po svazích Velké Kotliny až na rozcestí Nad Ovčárnou - odtud po červené značce k vyhlídce Petrovy kameny - dále po červené značce k rozcestí Jelení studánka - dále po červené k rozcestí Alfrédka - odtud po zelené zpět do Karlova.

Trasa je dlouhá cca 20 km.
Obtížnost: náročná.

Celý popis
Naposledy změněno: 23. 2. 2016
1.4.
31.10.
Ochutnejte Jeseníky

Ochutnejte Jeseníky

Ostružná, Střední Morava a Jeseníky
1.7.
17.7.
Klášterní hudební slavnosti 2018

Klášterní hudební slavnosti 2018

Rapotín, Střední Morava a Jeseníky
17.8.
19.8.
Cihelna 2018 v Králíkách

Cihelna 2018 v Králíkách

Králíky, Východní Čechy

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion Na Červeném Potoce

Penzion Na Červeném Potoce

Králíky, Východní Čechy
Hotel Kačenka Dolní Hedeč

Hotel Kačenka Dolní Hedeč

Králíky, Východní Čechy