Úvod > Aktivity & akce > Akce > Výpravy po stopách českých přírodovědců: Josef Dostál - Velká Kotlina, Jeseníky

Výpravy po stopách českých přírodovědců: Josef Dostál - Velká Kotlina, Jeseníky

Kdy 1. květen 2016 - 30. září 2016 Sportovní akce
Zveme vás na výpravu za příběhy české přírody po stopách profesora Josefa Dostála, na nejbohatší botanická místa Jeseníků, do okolí Velké Kotliny.
JOSEF DOSTÁL (1903 - 1999)

Profesor Josef Dostál je považován za jednu z hlavních osobností moderní české botaniky 20. století. Se svojí rodinou bydlel v Praze. Byl významný český botanik, turista, ochránce přírody a vysokoškolský pedagog. Stal se profesorem botaniky na pražské Karlově Univerzitě. Profesor Dostál se řadí mezi zakladatele moderní české vědecké taxonomie (klasifikace a určování druhů) vyšších rostlin. Zabýval se především českou květenou. Je autorem významných děl: Květena ČSR I., Květena ČSR II. Klíč k úplné květeně ČSR. Na svých botanických výpravách vyrážel často do hor, mimo jiné do Jeseníků a je spoluautorem publikace: Poznáváme a chráníme rostliny Jeseníků. V roce 1998 obdržel za svoji celoživotní práci Cenu ministra životního prostředí. Jako velký turista stál u zrodu Klubu českých turistů, kde byl později uveden do Síně slávy.

Karlov pod Pradědem (GPS: 50.0263628N, 17.2753042E) - po modré turistické značce podél Moravice a dále po svazích Velké Kotliny až na rozcestí Nad Ovčárnou - odtud po červené značce k vyhlídce Petrovy kameny - dále po červené značce k rozcestí Jelení studánka - dále po červené k rozcestí Alfrédka - odtud po zelené zpět do Karlova.

Trasa je dlouhá cca 20 km.
Obtížnost: náročná.

Celý popis
Naposledy změněno: 23. 2. 2016
26.1.
28.3.
Otevření sáňkařské dráhy na Dolní Moravě

Otevření sáňkařské dráhy na Dolní Moravě

Dolní Morava, Východní Čechy
3.3.
Kurz pečení kváskového chleba

Kurz pečení kváskového chleba

Králíky, Východní Čechy

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion Na Červeném Potoce

Penzion Na Červeném Potoce

Králíky, Východní Čechy
Hotel Kačenka Dolní Hedeč

Hotel Kačenka Dolní Hedeč

Králíky, Východní Čechy