Úvod > Aktivity & akce > Akce > Vlastivědná vycházka - Nordic Walking: Královskou oborou do Zadního Ovence

Vlastivědná vycházka - Nordic Walking: Královskou oborou do Zadního Ovence

Kdy 12. březen 2016 10:00 - 14:00 Sportovní akce
Nordic Walking vlastivědná vycházka do Královské obory, k Císařskému ostrovu a přes visutou Trojskou lávku do osady Rybáře.
Profesionální instruktor této tzv. aerobní aktivity v instruktáži před samotnou vycházkou vysvětlí a předvede základ správného provozování "Nordic Walking". Upozorní na časté chyby a přesvědčí nás, že je vhodný pro všechny věkové kategorie.

Naše cesta následně povede do Královské obory, která se roku 1804 poprvé otevřela veřejnosti a stala se výletním místem Pražanů. Cestou si všimneme technické památky, tzv. Rudolfovy štoly, kterou dal vybudovat římský císař a český král Rudolf II. V těsné blízkosti stojí také torzo Šlechtovy restaurace a kousek opodál Místodržitelský letohrádek.

Od Císařského mlýna půjdeme dále k Císařskému ostrovu a přes visutou Trojskou lávku do osady Rybáře, která je jedinou, do dnešních dnů zachovalou osadou ležící ve vltavském záplavovém pásmu. Zapůjčení holí na místě po dobu instruktáže a vycházky za poplatek 30 Kč pouze pro osoby, vlastnící vstupenku zakoupenou v předprodeji!

POZOR! – omezený počet účastníků. Doporučujeme využít předprodeje vycházek. Začátek akce v 10:00 u hlavní brány na Výstaviště (nejbližší spoj zastávka tram č. 12, 17, 24 „Výstaviště Holešovice“).
Celý popis
Naposledy změněno: 12. 2. 2016

Ubytování a restaurace v okolí